Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Hepatitis B

Hepatitis B

Dober večer! Rada bi vedela, če je kakšna verjetnost okužbe z virusom hepatitisom B v mojem primeru. V straniščni školjki je plaval svež masten pljunek osebe okužene s hepatitisom B. Ko sem urinirala, so se od vode na dnu školjke, kjer je plaval pljunek, oz. morda od samega pljunka, odbile kapljice in me poškropile po sluznici notranjih sramnih ustnic. Lp

Spoštovani, predvidevam, da se šalite.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Dobro jutro! Žal se ne šalim in me res skrbi v zvezi s tem. Občutila sem, da me je poškropilo iz školjke, v slini pa so bile morda celo primesi krvi. LP

nova
Uredništvo priporoča

Spostovani, tovrstnega dogodka nikakor ne moremo smatrati kot rizicnega. Do neposrednega stika sploh Ni prislo

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!
Nekaj drobnih kapljic sline ali krvi na sluznico ne predstavlja nobenega tveganja?

Kaj so po vase drobne kapljice? Kapljice krvi ali sline neposredno na sluznico predstavljajo tveganje za prenos virusa hepatitisa B

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!
Drobne kapljice, ki se pri uriniranju zaradi curka odbijejo od vode v stranišču, v kateri plava pljunek s slino in krvjo ter dejansko občutiš, da poškropijo sluznico spolovila. Če poškropijo stegno lahko drobne kapljice opaziš s prostim očesom.

A ja, spet ste pri tej neumnosti! Odboji, voda, pljunki v školjki.

Jaz vam razčlagam o NEPOSREDNEM prenosu, torej neposrednem obzizganju s kapljicami sline ali krvi BOLNIKA na sluznico,, ne pa preko hipotetičnega odboja od vode, ….,

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close