Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja prosim pomoč

prosim pomoč

Pozdravljeni,

v sredo sem se po končani službi začela čudno počutiti, kot da me vse boli, vročine si nisem merila. Nato v četrtek isto, vedno ko sem končala z delom. Nato pa me je v petek fajn zagrabilo. Bolečine v mišicah in utrujenost že zjutraj, vročina, boleče bezgavke v vratu in bolečine za očmi ob premikanju. Po končani službi sem izmerila 38,8. Nato naslednji dan me je zelo bolelo grlo, bezgavke še vedno, bolečine v mišicah dosti manj oziroma skoraj nič, vročina sama padla na 37,5 do 37,8 … grlo še boli sedaj in bolečine ob premikanju oči. Zelo me skrbi, da gre za meningitis? Ne spomnim se, da bi imela klopa, le dva mala sta lezla po nogi pred tremi tedni, sem jih pa takoj odstranila. Kaj menite, da je potrebno, da grem k zdravniku že danes ali lahko počakam do jutri in kaj menite, da je lahko tudi angina to? Najbolj me skrbi, da me boli za očmi … danes vročine ni še … je sama padla na 36,8.

Spostovani, prav gotovo gre za okuzbo, ali je virusna ali bakterijska je brez laborat slike nwmohoce vedeti. Kljucni znaki pri meningitisu so zelo hud glavobol, trd tilnik, zatezanje v vratu, bruhanje, moti vas svetloba, nicesar od navedenega vi niste navedli? Torej vsaj opis znakov ne govori za drazenje mening

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani, prav gotovo gre za okuzbo, ali je virusna ali bakterijska, je brez laborat slike nemogoce vedeti. Kljucni znaki pri meningitisu so zelo hud glavobol, trd tilnik, zatezanje v vratu, bruhanje, moti vas svetloba, nicesar od navedenega vi niste navedli? Torej vsaj opis znakov ne govori za drazenje mening, oz. Meningitis

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovor. Samo ta bolecina zatudi ocmi, je cudna ali tudi lahko spada zraven? Da bi bila to prva faza kme?

Spoštovani, zgolj po tipu bolečine tudi slučajno ni mogoče sklepati, za kaj gre. Simptomi, ki jih opisujete, pa lahko gredo v sklop mnogih virusnih (npr. enteroviroze), pa tudi bakterijskih okužb.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala. Vrocine ni, ze vceraj ni bilo, grlo obcutno manj boli in tudi za ocmi dost manj. A je se vedno smiselno k.dr?

Da, zaradi izključitve streptokokne okužbe.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Se se vedno lahko po petihmoje dnevih, dokazea streptokok?

Seveda

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni. Osebna dr je na dopustu, jutri.grem do.nje. drugih znakov.nimam, le.glavobol rahli ob prenikanju glave.in.bolecino za ocmi.tudi zelo.rahlo. od česa mislite, da.je to? Posledica viroze?

Spoštovani, na pamet ocenjevati znake, ne da bi videl bolnika, je nestrokovno in nesprejemljivo Navedeni znaki so lahko posledica marsičesa, od viroze do težav v vratni hrbtenici do motenj vida…

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

KAko mislite motenj vida?

Ob slabovidnosti napenjamo očesne mišice, glavo z napenjanjem vratnih mišic silimo v določen (lahko tudi prisiljen položaj), vse to lahko povzroča glavobol, občutek bolečine za očimi, tudi rahlo vrtoglavico pri nekaterih

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close