Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Tetanus

Tetanus

Spoštovani,

v nedeljo sem se poškodoval z nožem (globja rana). Na urgenci so priporočili, da naj lečeči zdravnik preveri, ali je minilo več kot 10 let od zadnjega obnovitvenega odmerka. Ali je lahko kaj narobe v kolikor sem bil cepljen cca 3 leta nazaj (ne vem) in se ponovno cepim z obnovitvenim odmerkom? Namreč lečeči zdravnik je 14 dni odsoten in ni možno vpogleda v kartoteko.

Hvala.

Če ste bili cepljeni 3 leta nazaj, cepljenje sicer res ni potrebo (kar veste). Največkrat se po prekomernih cepljenjih proti tetanusu srečamo s prekomerno lokalno reakcijo (bolečina, oteklina, rdečina). Česa drugega ni pričakovati.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za hiter odgovor. Kaj pa če je minilo vec kot 10 let od zadnjega obnovitvenega odmerka? Nekje sem prebral, da je potrebno cepljenje od zacetka…. se pravi ponovno 3 odmerki v razmaku. Ali je dovolj le obnovitveni odmerek? Hvala.

Spoštovani, če ste enkrat v življenju popolno cepljeni, potem ponovno popolno cepljenje ni potrebno. Tudi če je od obnovitvenega odmerka minilo več kot 10 let, prejmete le 1 odmerek.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close