Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja tuja kri pri odvzemu krvi

tuja kri pri odvzemu krvi

Pozdravljeni! V laboratoriju v ZD sem bila na odvzemu krvi. Opazila sem, da je na plastičnem naslonjalu nekaj pikic krvi od nekega predhodnega pacienta. Kasneje tega dne sem se na delu roke, ki je bila naslonjena na krvavo naslonjalo popraskala. Nisem zakrvavela, vendar se je na koži videla sled opraskanine. Skrbi me morebitna okužba s HIV, HCV, HBV in sifilisom. Ali obstaja nevarnost za takšen prenos okužbe?

Samo če bi kri kapnila v vašo odprto rano, bi obstajalo tveganje za presno s krvjo prenosljivih povzročiteljev. Če pa ste se le nekam naslonili, na vaši roki pa ni bilo vidne krvi, pa nikakor.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni! Zahvaljujem se vam za odgovor. Šlo je za res majno količino krvi, saj je bila površina poškropljena z drobcenimi temnimi kapljicami krvi. Se mi je pa po obisku laboratorija, tako mudilo v službo, da niti nisem preverila, če se kaj pozna na moji koži in tudi če bi se, bi težko opazila tako drobcene kapljice na moji koži, ki je polna pigmentnih pik in pikic. Upam, da bo vse v redu, saj še vedno dojim 16 mesečnega otroka in se bojim prenosa okužbe nanj.

nova
Uredništvo priporoča

Rada bi vam zastavila samo še eno vprašanje, ker mi dogodek ne da miru? Bi bilo dobro, da preventivno povsem prekinem z dojenjem? Z lepimi pozdravi.

New Report

Close