Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Salmonela v jajcih

Salmonela v jajcih

Pozdravljeni! Včeraj smo jedli carski praženec, za katerega me skrbi, da ni bil dovolj pečen. Jajca so bila kupljena. Pekel se je cca 20 minut na srednji temperaturi, vendar je bila masa precej debela, zato morda ni bil dovolj prepečen, saj masa ni bila puhasta ampak malce “pocasta”. Partner nima nobenih težav, jaz pa sem morala danes zjutraj dvakrat na blato, ki je bilo precej mehko. Bi bili lahko to simptomi salmonele ali katere druge okužbe? Je salmonela v drugem mesecu nosečnosti nevarna za plod? Verjetno preveč kompliciram, ampak me res skrbi. Že vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč. Lep pozdrav!

Spoštovani, salmonelna okužba lahko poteka povsem tiho (brez kakršnihkoli kliničnih znakov), lahko pa poteka z drisko, bruhanjem, krči v trebuhu, visoko vročino in splošno prizadetostjo. Pri večini sicer zdravih ljudi mine v par dneh do 1 tednu. O driski govorimo, ko vsaj 2 krat odvajamo neformirano blato. Običajno jo povzročajo virusni ali bakterijski povzročitelji, oz. njihovi strupi. Kaj vam je povzročilo težave, zgolj na podlagi klinične slike, brez lab. preiskave, ni mogoče reči, zaradi dvakratnega odvajanja mehkejšega blata pa plodu ne bo hudega.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close