Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Prosim pomoc

Prosim pomoc

Pozdravljeni. Zelo me skrbiskrbi misja mrzlica. V stanovanju v prostoru,kjer se.ne.nahajamo veliko, ker sluzi kot neke vrste omara, sta.bili dve misi. Iztrebke sem pocistila tako, da sem pospricala z vodo mesano s kisom, sesati nisem upala, a bi lahlo.posesala? Pred casom sem misje iztrebke sesala v kleti, ampak na misjo mrzlico se pomislila.nisem. odkar pa je.bilo v medijih pa me.je noro strah. Sploh ker me skrbi da imam kako avtoimuno bolezen in.je potem prebolevanje take.hude.bolezni se hujse, verjetno kar smrtno. Kaj mi svetujete? Uporabljala sem.rokavice in masko, nekaj.Iztrebkov sem nasla tudi.na.hodniku, kjer je hodil.otrok.

Spoštovani, zadeve ste se lotili absolutno pravilno- in sicer z mokrim čiščenjem. Neavrnost bi predstavljajlo sesanje, pometanje, skratka, nekaj, kar dviga prah in aerosole. Ob ravnanju, kot ste opisali, še posebej, ker navajate celo masko in rokavice, pa ste maksimalno zaščitili.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Sem pospricala z vodo, a sem lahko naredila s. Tem skodo? Ker se je razprsilo po zraku? Kaj pa glede iztrebka na hodniku, kjer je otrok.hodil … prav slabo mi.je od strahu.

nova
Uredništvo priporoča

Kot rečeno, tveganje poredstavlja vdihavanje aerosola, sama hoja po iztrebkih še nič ne pomeni. Daleč največ aerosola pa nastane ob prašenju, pometanju, ….

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

hvala za odgovor. Torej tudi, če sem poškopila iztrebke, ni šlo toliko v zrak, da se bi kapljično prenašalo. Veste mogoče kako dolgo živi virus v iztrebkih? Torej, če hodiš tam, kjer so iztrebki ni takega problema, kot da vdihuješ ta prah …

Po eksperimentalni študijah naj bi virus preživel 12.15 ali 18 dni. Ampak to je pravzaprav nepomembno, saj se je v primeru, da vidimo iztrebke, potrebno obnašati, kot da so potencialno kužni.
Ključni ukrepi so.
– zračenje
– razkuževanje
– izključno mokro čiščenje
– uporaba mask in rokavic
– ponovno zračenje in razkuževanje
– preprečevanje vstopa glodalcev v bivališča
-zaščita živil….
http://www.nijz.si/sl/hemoragicna-mrzlica-z-renalnim-sindromom-hmrs

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala. Vem to, le da zraciti ne morem, saj je to sobica v spalnici,ki sluzi kot neke vrste omara in ni okna. Groz. Upam, dabo vseok.

Pozdravljeni. Sem vam pisala zgoraj. Danes cutim malo.utrujenosti in bolecine v misicah cisto malo. A je lahko to prvi znak? Je nekje 12 dni od.ciscenja. kaj lahko.bolezen poteka tudi v blazji obliki? Torej brez.odpovedi ledvic.itd? Samo.vrocina, mrzlica,.bolecine?

Spoštovani, osebe se lahko prekužijo celo posvem brez simptomov,

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni. Sedaj pa imam bolecine na levi.strani ledvic in.obcasno slabost. Je lahlo to povezano z misjo mrzlico?

Spoštovani, tipičen potek mišje mzlice pripenjam spodaj:

“V prvi fazi, ki traja nekaj dni, so izraženi predvsem visoka vročina, mrzlica, močan glavobol, močne bolečine v ledvenem predelu in trebuhu. Pojavijo se bolečine pri gibanju očesnih zrkel, očesne veznice so močno pordele, bolnik je v obraz rdeč, kot bi bil opečen po sončenju. Pri lažji obliki se v tej fazi obolenje tudi konča in ozdravljenje je brez posledic.
V težkih primerih bolezni po nekaj dnevih visoke vročine sledi hipotenzivna faza z nenadnim padcem krvnega pritiska. Bolnik postane nemiren, pojavijo se motnje zavesti, krči, krvavitve v koži in sluznicah.
Temu sledi obdobje, kjer prevladujejo znaki odpovedi ledvic (skromno izločanje urina, prisotnost beljakovin in krvi v urinu). V tem času je oboleli tudi zelo nagnjen h krvavitvam. To obdobje traja nekaj dni, v tej fazi pa lahko bolnik tudi umre. “

Rahle bolečine ledveno s slabostjo pa so lahko prisotne pri številnih okužbah, pravzaprav pri večini, in zgolj na osnovi tega podatka nikakor ne moremo sklepati o vzroku,

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni, v kuhinjo nam je prisla miska opazili smo jo takoj in jo v dveh dneh ujeli. v dveh predalih je bilo vec iztrebkov, iztrebke sem naspricala z asepsolom in obrisala z papirnato brisaco in rokavicami nisem pa imela zascitne maske saj sem prebrala samo da je potrebno iztrebke mokro ocistiti sedaj pa sem prebrala da bi morala imeti tudi masko. sedaj me zelo skrbi zaradi misje mrzlice?

Spostovani, zdaj je, kar je. Z mokrim ciscenjem in prekrivanjem ste se tvorbi aerosola vsekakorv veliki meri izognili. Poleg tega ste se ocitno ukvarjali z enim zivim in zdravim glodalcem.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Mož je pred kakim mesecem čistil mišje iztrebke, ki smo jih našli v kurilnici kar s sesalcem , ko sem to ugotovila, sem seveda rekla, da je sedaj ta sesalec neuporaben. On je nato sesalec razkužil in zamenjal vrečko. Zanima, me ali je sedaj ta sesalec varno uporabljati. Skrbi me še bolj zato, ker včasih sesata tudi otroka.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,

A.

Dober dan, ce je zamenjal vrecko in filtra, sesalec mokro ocistil in razkuzil, ga lahko upporabljate dalje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close