Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Tretja doza cepiva kme

Tretja doza cepiva kme

Spoštovani,

ali je 5 mesecev po prejeti drugi dozi cepiva KME prezgodaj za tretjo dozo? Ali bi svetovali, da se počaka še en mesec? Gre za odrasle osebe.

Hvala!
LpU

Odvisno od sheme. Če ste cepljeni po klasični shemi, pri kateri je med prvim in drugim odmerkom cca 1 mesec, potem prejmete 3. odmerek 9 do 12 mesecev po drugem. (če bi bili cepljeni po najhitrejši shemi, pa bi vse pri odmerke prejeli v treh tednih 0, 7, 21 – mišljeni so dnevi. )

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Po klasični shemi, vendar vsaj mislim, da je bilo rečeno, da je tretja doza 6 mesecev po drugi, jaz pa sem mislila zaradi lepega vremena in vse večjega preživljanja časa v gozdu malo pohiteti.

Torej če prav razumem je tretja doza pri klasični shemi šele 9 mesecev po drugem odmerku.
Je zaščita po dveh dozah dovolj velika, da se ne bom preveč sekirala? 🙂

Še enkrat hvala!
LpU

nova
Uredništvo priporoča

Da, po klasični shemi je 3. odmerek 9 do 12 mesecev po drugem; zaščita 14 dni po drugem odmerku bi morala biti ustrezna pri večini cepljenih.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

zanima me ali je terapija z Vermox problem, če bi se oseba, ki je vzela eno tableto šla naslednji dan cepit proti KME. Še eno tableto mora vzeti čez teden dni.

Hvala!
LPU

Spoštovani, antiparazitarna terapija z Vermoxom nima povezave, oz. vpliva na cepljenje proti KME. Oseba se lahko cepi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close