Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja spolne bolezni

spolne bolezni

lep pozdrav
v začetku lani oktobra sem imel na neki zabavi spolni odnos z dekletom,ki sem jo spoznal na zabavi… mesec in pol kasneje sem imel obvezni sistematski pregled za fakulteto… zdaj pa me zanima ali bi se pri laboratorijskih preiskavah krvi in urina pokazalo da sem dobil kakšno spb oz. ali bi se pri preiskavah videlo da nekaj z mano ni vredo oz. se nekaj dogaja?
hvala za Vaš odgovor

Spostovani, s preiskavami bi lahko ugotivili le, da prebolevate neko akutno okuzbo, katero, or. Ali je le ta kakorkoli povezana z dogodkom, oz. Morebitno okuzbo, takrat, pa nikakor. Odgovor o morebitni okuzbi takrat bi dalo le specificno testiranje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

hvala za hiter odgovor
toda ali bi rezultati bili dovolj jasni in dovolj nazaorno nakazovali na neko akutno okužbo da bi me zdravnik oz. tisti ki bi pregledoval izvide o tem obvestil in posledično poslal na nadalnje preiskave?

Da in Ne. Da, ce bi bili prisotni neki laboratorijski izvidi, ki bi kazali na okuzbo, v tem primeru bi vas o okuzbi opozoril in bi vas napotil k izbranemu zdravniku, da bi iskal vzrok. Morate pa vedeti, da mnoge okuzbe lahko potekajo povsem tiho, brez klinicnih znakov, npr, Hiv, hepatitis B, …, poleg tega je tidi inkubacijska doba zelo razlicna, recimo za hepatitis c, do 6 mesecev

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

hvala
torej bi šele test izrecno za spb pokazal stanje? mogoče veste kje se lahko čimprej testiram?

Da, izkljucno testiranje vam pokaze realno stanje, testirate se pa na razlicnih mestih, infekcijska klinika, podrocne enote Nijz, Zavod za transfuzijsko mediino…

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close