Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Re: Kateri testi?

Re: Kateri testi?

Odvisno, za kakšno iglo je šlo in kje je prišlo do dogodka. Če je šlo za staro, odvrženo iglo, nekje ob cesti, tveganja pratično ni. Drugače je, če se zadeva zgodi v zdravstveni ustanovi, npr.
Po politju oz. vbodu je treba osebo obravnavati po protokolu, oceniti tveganje – preveriti okoliščine vboda, cepilni status osebe, ki je zbodla (glede imunosti na hepatitis B). Če obstaja tveganje, se osebo testira na HIV, hepatitis B, hepatitis C, cepi proti hepatitisu B (Testiranje prav tako poteka po protokolu: ničelni status, po 1 mesecu, na hpatitis B po 3 mesecih, hepatitis C vsake 4 tedne do po 6 mesecih po incidentu). Vse pa je odvisno od okoliščin vboda.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljena,

prebrala sem že skoraj vse objave v zvezi s tem, pa sem še vedno zaskrbljena in v dvomih. Prosim vas samo za mnenje, da že enkrat vse skupaj pozabim in se neham obremenjevati glede tega…pred več leti (skoraj 20), se mi je dogodil vbod z iglo bivšega fanta, ki si je večkart apliciral iv drogo, zgodilo se je da je to storil tudi meni (sicer je bila oprana prej pod vodo)…zgodilo se je enkrat, prvič, zadnjič in nikoli več…dogodek sem neizmerno obžalovala in razmerje kmalu za tem zaključila, saj ni bilo druge kot iti po njegovi poti ali zaključiti vse skupaj. Dogodka si res ne oprostim in sem stalno v dvomih…s tem bi res rada že zaključila. Testirana sem bila na hepatitise B, C, HIV. Vse je bilo nereaktivno, tudi po več letih ko sem bila zaradi drugih okoliščin spet testirana. Ali bi morala opraviti še kakšna testiranja ali lahko že enkrat vse skupaj pozabim…ali bi morala v nosečnosti spet namenjat pozornost temu ali so izvidi trajni in ne rabim spet vsega obujat? Ali bi bila potrebna testiranja še na kakšno drugo stvar v zvezi s tem? Lepo se vam zahvaljujem za odgovor že vnaprej in vam želim lep dan.

(pa administratorja lepo lepo prosim če se lahko post izbriše)…najlepša hvala že vnaprej.

New Report

Close