Najdi forum

Spoštovani, avgusta se mi je prvič v življenju pojavila tipična klinična slika genitalnega herpesa (6 mehurčkov, blaga vročina, boleča bezgavka v dimljah). Ko sta se mi spustila prva dva mehurčka sem seveda “zapaničarila”, ter se po pomoč obrnila k stricu Googlu. Ta mi je postregel s precej jasno diagnozo. Vseeno sem se odpravila h ginekologinji, ki je potrdila moj najhujši strah, da imam spb genitalni herpes. Sicer sem imela samo 2 spolna partnerja, vendar sem bila ocitno prevec neprevidna. Drugi partner teh težav nikoli ni imel, torej je očitno tihi prenašalec… je pa res, da ima dober imunski sistem, moj pa je po lanskoletnih prebolelih vodenih kozah zelo zelo slab. Za vas bi imela par vprašanj. 1.) Je res, da je veliko večje tveganje za nastanek raka materničnega vratu? 2.) Se lahko to prenese na drugega partnerja, tudi z uporabo kondoma in brez vidnega izbruha mehurčkov? 3.) Ali se je možno testirati za to na kliniki za spb? Oz. Ali test to 100% pokaže? Predvidevam da je plačljiv? 4.) Ali se je potrebno ob vsakem izbruhu zdraviti s tabletami? Predvidevam da veliko vlogo igra imunski sistem in da če so že vidne spremembe, je zdravljenje precej onemogočeno? Glede na to, da še nimam 25 let in da sem vedno razmišljala o družini, pa me zanima še sledeče… 5.) Kolikšna je verjetnost okužbe otroka, če med nosečnostjo ni izbruhov GH? 6.) Če se od 36. tedna jemljejo ta zdravila in če se opravi še carski rez (kolikor sem razumela je to potrebno le, če so vidni znaki bolezni), potem se najverjetneje donosi zdrav otrok? 7.) Ali je glede na to bolezen najbolj “varno” da pač pozabim pozabim na otroke? … Že v naprej najlepša hvala za odgovor, Brina

Pozdravljeni,

1. Ni povečano tveganje za raka materničnega vratu, s tem je povezana inf. s HPV
2. Ne.
3. Da, a mislim, da nima smile, če veste da je herpes (tipična klinična slika)
4. Ne. Običajno zadostuje krema lokalno (npr. Virolex) ali zdravljenje z laserjem
5. Če ni izpuščajev direktnega prenosa ni in verjetnost torej praktično nična
6. Seveda. Car ski rez se neared le ob aktivni okužbi
7. Absolution ne. Imeli boste otroke, če boste teleli. Herpes tega ne bo preprečil in vsak naslednji izbruh bo milejši.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Spostovani, najlepsa Vam hvala za hiter odgovor… Zanima me samo se sledece… Kaj pa v primeru, ce so v nosecnosti izbruhi genitalnega herpesa? Ali je to lahko zelo ogrožujoče? Hvala in lp, Brina

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

v nosečnosti se herpes zdravi kot izven nosečnosti.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close