Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Testiranje za tihi genitalni herpes

Testiranje za tihi genitalni herpes

Pozdravljeni,

pred časom, sva s partnerko po nekaj tedenskem premoru imela zaščiten spolni odnos. Dva dni po odnosu je ona začela dobivati glavobol, imela je zamašene sinuse, hkrati pa se je pojavil tudi pekoč občutek na spolovilu. Čez nekaj dni so se tam pojavili tudi mehurčki, ki so pozneje počili in povzročili krasto. Vsekakor misliva, da je težava HSV2 in sem jaz prenašalec tihega virusa (tudi z drugimi nisva imela spolnih odnosov – zvestoba tu ni pod vprašajem). V preteklosti sem sicer imel samo 2 spolni partnerki, ki bi mi ga lahko dali. Ena je imela pogosto herpes pri ustni votlini, ampak drugače prej ni bila spolno aktivna, druga pa je imela približno 5 partnerjev, a po pogovoru z njo mi je zaupala, da sama še ni imela aktivnega izbruha.
Tudi sam še aktivnega izbruha nisem imel, zato me zanima, če je možno serološko testiranje? Sam imam HSV1, a ta že od otroštva ni bil aktiven. Skrbi me, da test ne pokaže tipa, ampak pokaže samo prisotnost HSV (tako sem slišal nekje v preteklosti).

Že vnaprej hvala za odgovore in lep pozdrav

Pozdravljeni,

serološko testiranje krvi lahko posebej pokaže protitelesa za HSV1 in HSV2.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close