Najdi forum

Srbeca vagina in spb

Pozdravljeni,
Pisem vam ker ne vem na koga naj se se obrnem. Ze od decemba prejsnega leta obcutim srbenje med sramnimi ustnicami in na njih ter na “venerinem hribcku”. Ker sem mislila, da tezave povzrocajo mila in samponi, sem jih zamenjala s chillyjem, pa ni nic boljse. Zdravnica in ginekologinja sta menili, da gre za glivicno vnetje, vendar mi nobena krema in tableta ne pomaga, da bi se “vnetja” popolnoma znebila. Zanima me za katero spolno bolezen bi bila srbecica simptom, imam pa se rahlo rumen-zelen izcedek, ( vcasih voden in lepljiv, vcasih grudast visto odvisno od cikla), ki nima prevec mocnega vonja (vcasih po belilu takrat ko je obilnejsi, drugace ima pa tak sladek vonj). Med spolnim odnosom nimam nikakrsne bolecine, tudi z uriniranjem ne, ranic tudi nimam. Vbistvu se zelo dobro pocutim, samo ta srbecica mi krajsa zivce. Ne vem kaj bi bil razlog srbenja. Ponavadi me srbi ko hodim oz. Se premikam. Ko lezim pa tudi srbez pociva in je vse v redu. Je lahko to kako odvisno tudi od hrane ali od kaksne druge bolezni? Sicer sem imela dva spolna partnerja pri katerih nisem uporabila zascite, vendar ni nikoli prislo do izliva v noznico. Pri ostalih pa sem uporabila kondom. Sedaj imam stalnega partnerja s katerim prakticirava spolni odnos brez kondoma, ker nacrtujeva druzino. Nezasciten odnos pa sem imela 2.5 let nazaj po katerem nisem imela posebnih tezav, le parkrat vnet mehur vendar se mi je sele decembra lani pojavila srbecica. Na vagini ni ranic, mogoce je malo zatecena od praskanja, ni mozoljckov, in predvsem ni nikakersnih sprememb. Vcasih me boli v spodnjem delu trebuha. Pred dvema mesecema sem imela angino, drugace pa nimam povisane temperature, mogoce sem le malce utrujena. Prosila bi vas da me seznanite s kakersnokoli boleznijo katera povzroca srbecico na zunanjem spolovilu.
Trenutno sem tudi malce prehlajena i imam nekoliko zatecene bezgavke, vendar to pripisujem odprtemu oknu v avtu in klimi. Pred dvema mesecema sem imela tudi angino, zdaj imam malce auho grlo in kasljam, drugih tezav pa nimam. Je srbecica lahko odvisna tudi od kaskne druge bolezni? Se opravicujem za izsrpne indormacije, vendar zelim da veste cimvec da bi mi lahko podali vase mnenje.

Lp.

Pozdravljeni,

bolezen, ki povzroča kronično srbečico je lahko tudi lichen sclerosus. O njem sem na forumu že veliko pisala. Bi ga bilo potrebno vsaj izključiti.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close