Najdi forum

Pozdravljeni,
Pišem Vam, ker imam en problem in bom probala opisat kar se da podrobno, saj želim s tem končati 1x za vselej. Stara sem 21 let in od 1.5.2018 imam vnetje spolovil (imela sem jih že prej). Najprej me je srbelo od zunaj, nato sem opazila, da je problem še od znotraj (gost rumen izcedek), naj še povem da imam konstantni izcedek že od kar pomnim (Imam tudi že par let- en teden pred menstruacijo rjav izcedek, kar je baje normalno oz. ovulacija). Obiskala sem svojega ginekologa in mi je po pregledu povedal, da imam močno vnetje. Dobila sem eno tableto, ki sem jo morala pojesti takoj (predvidevam da je bil antibiotik- ime sem pozabila), ter vaginalne globule Gyno daktarin (7noči). Te globule sem že imela in so mi pomagale, in sedaj moram rečt, da je občutek po 4 dneh boljši. Po zunanji strani pa sem si mazala z Canesten kremo. S fantom sva imela od 1.5. spolne odnose, in od kar si vstavljam granule tudi 3x. Ginekologu sem povedala, da mene med spolnim odnosom nič ne boli, peče me samo zunaj na spodnji strani sramnih ustnic, kar je normalno ker imam vnetje, od znotraj pa me ni srbelo ali bolelo. –>Razlog zakaj pišem je ta, ker izmed vseh vnetij, ki sem jih imela, še se mi ni pojavil svetlo roza izcedek kot sedaj. Kontracepcijskih tablet ne uporabljam že 3 leta, ker mi niso odgovarjale hormonske zadeve, zato uporabljava kondome(vem, da se med zdravljenjem zaščita zmanjša zaradi granul). Ginekolog mi je povedal, da je to zaradi vnetja, pojavilo pa se je ko sva z fantom imela spolni odnos, sam ginekolog mi ni prepovedal spolnih odnosov, ker je rekel, da sama vem svoj prag bolečin in vnetje ni nekaj, kar bi me moralo odvrnit od seksa. Zato me zanima še eno mnenje glede rozastega izcedka pri vnetju, ter če je to znak za kaj resnega ali zgolj vnetje, ter če so krivi spolni odnosi?… Naj pa še omenim, da s fantom paziva med spolnimi odnosi in do zdaj ni bilo nobenih preplahov glede nosečnosti in upam da tudi zdaj ni.

Hvala za odgovor!!

Pozdravljeni,

res je skoraj gotovo, da ste imeli roza izcedek zaradi vnete sluznice in trenja ob spolnem odnosu. Vneta sluznica je mnogo bolj občutljiva in hitro zakrvavi. Res je bolje, da med zdravljenjem vnetja nimate spolnih odnosov.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close