Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Prenos okužbe na partnerja?

Prenos okužbe na partnerja?

Pozdravljeni,

nekaj dni nazaj me je ob vhodu v nožnico zmotila srbečica, oteklina in boleč občutek. Šla sem h ginekologu, ki mi je predpisal 7 dni uporabe Dalacin kreme in nato še 7 dni uporabe Vagisan globul. Ko sem ga vprašala, ali gre za bakterijsko ali glivično okužbo, ni bil prepričan in svetoval, naj le poskusim z zdravljenjem.

V člankih in na forumih sem že zasledila, da se v primeru glivic le-te lahko prenašajo na partnerja. Ker sva z mojim imela odnose še nedolgo nazaj (ko sem najverjetneje že bila okužena), me zanima, ali se mora zdraviti tudi partner in kako? Ali zadostuje Canesten krema?
Ne bi namreč želela, da se po dveh tednih zdravljenja okužba zopet pojavi pri meni. Kaj svetujete?
Lep pozdrav,
K

Pozdravljeni,

se opravičujem za pozen odgovor. Dalacin je antibiotik, tako da je ginekolog predvideval, da imate bakterijsko okužbo. Če boste okužbo pozdravili preden boste ponovno imeli spolni odnos in če partner med tem časom ne bo imel simptomov, potem zdravljenje pri njem ni potrebno.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close