Najdi forum

Pekoč občutek

Pozdravljeni!

Eno leto nazaj sem dobila fanta in od takrat imava redne spolne odnose. Na začetku me je (razumljivo) nekoliko bolelo, nato je šlo na bolje, a nikoli ni bilo tako, da bi bil začetek odnosa neboleč. Vsakič me peče in morava iti zmeraj zelo počasi. Vlažna in vzburjena sem dovolj, pa me še vedno boli. Ko imava odnos npr 5 minut, me neha boleti. Kupila sva lubrikant, pa ni nič bolje. Zadnje nekaj mesecev je celo slabše. Tudi pri oralnem seksu ali samozadovolnevanju me na neki točki, ko postanem zelo vlažna, začne peči nožnica (notranjost). Občutek, kot bi me nekaj zategovalo, kot bi se kar naenkrat nožnica skrčila ali postala zelo ozka, zraven pa me tudi peče/boli.
Kakšen bi bil lahko sploh razlog?
Imam kar pogosta glivična vnetja, a so vedno zdravljena, takrat spolnih odnosov nimam.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

mogoče so te težave zaradi otekline spolovila, ki nastane ob vzburjenju.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,
Pred casom sem ugotovila, da ima noznica pogosto drugacen vonj, kot je to obicajno. Hkrati so se mi zacele pojavljati bolecine, ki jih nisem mogla natancno dolociti, podobne kot pri vnetju mehurja. Jemala sem urifar in pila veliko tekocine, vendar sprememb ni bilo. Hkratno s tem sem imela ginekoloski pregled, kjer je bilo sicer brez testiranja ugotovljena bakterijska vaginoza. Kljub dejstvo, da je bilo manj kot teden dni od menstruacije, sem dobila vaginalne globule antibiotike. Zadnje dva dni jemanja se mi je pojavila menstruacija, tako da predvidevam zadnje dve globuli ucinka nista imeli. V tem casu spolnih odnosov nisem imela. Po koncu menstruacije in po enem spolnem odnosu so se mi tezave zacele nadaljevati, torej ponovno imam pekoc obcutek, predvsem ob uriniranju, ki pa ni nevzdrzen. Drugacnega vonja noznice ni. Zanima me ali je mozno, da je vzrok ponovno bakterijska vaginoza (glede na napisano taksno bolecino povzroci) in zdravljenje zaradi menstruacije ni bilo uspesno? Kaj bi sicer lahko bilo, glede na dejstvo, da se stanje ne slabsa ampak je bolecina vedno podobna, pripravki za vnetje mehurja pa ne pomagajo? Hvala ze vnaprej in lp.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

običajno po zdravljenju ni takoj povsem dobro. Počakati je potrebno vsaj 1 teden po končanem zdravljenju. Če takrat še vedno vztrajajo težave, potem bi bilo potrebno odvzeti mikrobiološki bris in ugotoviti za kakšno vrsto okužbe gre, da se ustrezno zdravi.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,
Hvala za hiter odgovor. Zadeva se vedno ni ok. Vsak vecer jemljem microvag plus kot podpora, vendar se vedno cutim pekoc obcutek, ki je po spolnem odnosu bolj prisoten.
Do ginekologinje ne morem priti, saj me sestre odpravijo naj tri mesece jemljem probiotike, ki pa ocitno ne pomagajo.
Je mozno da je postavljena diagnoza prava in mi antibiotiki niso prejeli zaradi menstruacije (prejela sem vaginalne globule, katerih ucinek je bil najverjetneje manjsi zaradi menstruacije)?
S strani sestre sem samo prejela informacijo, da naj bi bil pap test ok, zraven je sicer dodala da naj bi bila “povecana flora”.
Je mozen vzrok temu se kaj drugega kot bakterijska vaginoza?
Naj dejansko pocakam in trpim pekoci obcutek ali vztrajam pri sestrah za termin pri ginekologinji?
Hvala ze vnaprej

Pozdravljeni,

če vam še vedno ni dobro, je tressa preveriti ali je bilo zdravljenje učinkovito, torej potrebujete pregled pri ginekologinji.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,
Bila sem pri pregledu pri ginekologinji, ki ni odkrila nicesar. Vzela je bris za testiranje na bakterije. Glede na to, da klica nisem prejela, ocitno ni prisotnih bakterij. Se vedno cutim pekoco bolecino, ki je na momente hujsa. Ne vem kaj sploh lahk se preverim? Kaj bi to lahko bilo? V koliko je moznost bi sla tudi samoplacnisko, samo da se neha.
Ginekologinja je brez pregleda rekla, da klamidija to ne more biti. Je to res? Kaj pa ureaplasma? Obstaja se kaj drugega kar lahko preverim? Zadeva je res nevzdrzna in ne vem kaj naj naredim.
Hvala

Pozdravljeni,

za ureoplasmo obstaja poseben bris, to pomeni da z navadnim brisom na patogene bakterije le-tega ne najdeš.
Drugo, kar je pa tudi zelo pomembno je, da mogoče ne gre za vnetje, ampak za kakšno drugo obolenje. V mislih imam npr. lichen sclerosus, ki je tudi pro mladih zelo verjeten.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close