Najdi forum

Pozdravljeni.
Pred dobre pol leta mi je ginekolog vzel PAP bris, rezultat je bil PIL-NS. Napotena sem bila na kolposkopijo, opravili so mi probatorno ekcizijo na 4ih mestih, ker izvid ni bil v redu je patolog predlagal čez 6 mesecev odvzem oonovnega brisa PAP in HPV. HPV bris je bil pozitiven, PAP še čakam. Seveda se mi je podrl svet, ginekologinja ni bila razpoložena za obrazložitev. Kaj to pomeni (rak) , kaj pomeni glede spolnih odnosov, torej sem sedaj jaz kužna in bi potem lahko okužila partnerja? Sem ločena, po ločitvi nisem imela partnerja, torej sem to dobila od partnerja in če bi sedaj želela imeti odnos, ga lahko okužim? Najlepša hvala za odgovor. Lorena

Pozdravljeni,

to še zdaleč ne pomeni raka materničnega vratu. HPV infekcija se sicer s spolnimi odnosi prenaša, a po letu do dveh običajno razvijete protitelesa in okužbo pozdravite. Okužba je gotovo prisotna že nekaj časa, tako da infekcija ni več tako aktivna. Ko se infekcija pozdravi,se običajno pozdravijo tudi spremembe na materničnem vratu. v tem času samo ponaljamo brise na pol leta. Relevanten je le odščip tkiva.Če bi bile tu spremembe se ukrepa, a najprej le z lasersko odstranitvijo površine materničnega vratu.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close