Najdi forum

Pozdravljeni,

prosila bi za nasvet glede težav s suhostjo in občutljivostjo nožnice. Stara sem 23 let, težave pa so prvič postale bolj opazne pred 4 meseci. Pojavlja se mi neprijeten pekoč občutek in srbenje, občasno tudi med uriniranjem. Še posebej pa je to izrazito in moteče med spolnimi odnosi in po njih. Zadnja 2 meseca pa se mi po skoraj vsakem spolnem odnosu pojavi tudi krvav izcedek, ki pa sicer zelo hitro izgine. Že dobro leto jemljem KT Lindynette, s katerimi nisem imela nobenih težav (npr. vmesnih krvavitev ali drugih stranskih učinkov). Drugače sem zdrava, drugih zdravil ne jemljem, imam stalnega partnerja.
Prejšnji mesec sem imela redni gin. pregled (bris mv) in ginekologu te težave tudi omenila. Pri pregledu je dejal, da ne vidi nobenih posebnosti in jih niti ne pričakuje, vseeno pa mi je zaradi krvavih izcedkov dal napotnico za kolposkopijo (naročena sem aprila). Izvid PAP brisa je bil negativen, vendar je bil B. Kontrolo pri svojem gin. imam čez pol leta.
Zanima me, kako naj svoje težave ublažim do takrat, saj so postale zares neprijetne. Ali mi priporočate kakšno kremo, lubrikant, intimno milo? Brala sem o gelih s hialuronsko kislino, vendar ne bi rada delala nekaj po svoje in po možnosti vse skupaj še poslabšala. Ali je možno, da so moje težave samo posledica suhosti zaradi KT in stresa? Ali kakšnega vnetja? Naj povem, da imam sluznico že od nekdaj zelo občutljivo – raznih intimnih robčkov in kakšnih “dišečih” lubrikantov in kondomov ne prenašam, saj se mi takoj pojavi neprijeten žgoč občutek. Tudi po vsakem ginekološkem pregledu imam še cel dan blažje krvavitve. Vendar pa takšnih težav kot zdaj, nisem imela še nikoli.
Razmišljala sem tudi o zamenjavi KT za vaginalni obroček Nuvaring, saj se mi zdi njegova uporaba praktična. Ali bi to imelo kakšen vpliv na moje težave?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni,

omenjene težave so res lahko posledica suhe nožnice ob kontracepcijskih tabletkah, a očitno morate imeti tudi vnetje materničnega vratu (cervicitis), da tako hitro zakrvavite in da je bris B. Za začetek bi priporočala vaginalete s hialuronsko kislino, da bi bil efekt čim globlji, in sicer 1 teden vsak večer eno in potem 1 vag na 2-3 dni. Kot lubrikant pa najbolje, da uporabljate gel s hialuronsko kislino. Nobenih parfumiranih lubrikantov.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close