Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Streptokok B – zdravljenje moškega

Streptokok B – zdravljenje moškega

Partnerki, ki ni noseča je ginekolog diagnosticiral streptokok B in ji predpisal antibiotik. Hkrati je dal partnerki antibiotik tudi za mene (Amoksiklav). Sam nimam nobenih težav, partnerka pa je imela težave s pogostimi vnetji. Glede na to, kar sem prebral tudi na tem forumu mi je vse skupaj malo čudno. Ali je to standarden postopek za take primere ?

Hvala.

Pozdravljeni,

najbolj efektno se zdravijo spolne okužbe, če se zdravita oba partnerja hkrati, saj v nasprotnem primeru ne odstraniš povzročitelja in se vnetja ponavljajo. Je pa res, da Strept. B ne dela posebnih težav, običajno tudi pri ženski ne.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Razumem, da je najbolj učinkovito, če se v primeru okužbe zdravita oba partnerja. Ampak mene vse skupaj še vedno muči in za to je posredno kriv tudi ta forum – o streptokoku B je napisano res veliko ampak večinoma v povezavi z nosečnostjo in nič o zdravljenju z Amoksiklavom in zdravljenju partnerja.

Moja konkretna vprašanja:
– ali je splošna praksa, da se za zdravljenje streptokoka B predpisuje Amoksiklav ?
– ali se Amoksiklav uporablja za zdravljenje kakšnih drugih spolnih okužb ?
– ali bi vi vaši pacientki predpisali 2 dodatni škatlici Amoksiklava za njenega partnerja, ki ga ne poznate ?
– ali preveč analiziram in naj raje uporabim metodo “Just shut up and eat the damn pills!” ? 🙂

Moj “problem” je samo v tem, da sem zdrav in nimam nobenih težav. In če že moram v takem “stanju” pojesti 20 tablet antibiotikov bi rad vsaj vedel, da je to nujno potrebno in da bom imel od tega več koristi kot škode.

Iskreno hvala za morebitne odgovore.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

– da. Streptokok je običajno občutljiv na peniclin in Amoksiklav je penicilinski antibiotik.
– ne, ker so ostale okužbe povzročene z drugimi mikroorganizmi, ki na penicilline niso občutljivi.
– povedala bi, da je najbolj učinkovito, da se zdravita oba partnerja, če ima eden od partnerjev s to okužbo težave, seveda pa to ni nujno. Velikokrat pa pri ženskah, ki niso noseče slučajno odkrijemo Strept. B v nožnici in takrat ne zdravimo.
– če se boste zdravili ali ne je vaša osebna odločitev. Lahko se tudi vam odvzame bris na patogene bakterije in se zdravite le. če imate prisotno infekcijo.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close