Najdi forum

Bila sem na rednem ginekološkem pregledu po treh letih.
Težav nimam nobenih, menstruacije redne, nič preveč boleče, in nobene ekstra močne krvavitve.
Rodila še nisem. stara sem 39 let.
danes mi je ginekologinja odvzela bris. Po tem napravila vaginalni uz, kjer naj bi bil viden miom. Označen s križci na sliki. in sicer naj bi bilo to stran od maternice.
kakšno je vaše mnenje ob pregledu uz slike?
Ali je dejansko viden miom in kaj to pomeni? kaj bi me moralo skrbeti glede morebitne zanositve?
Zdravnica mi je dala napotnico kar za operacijo kot je dejala – tako mi je rekla, ker da naj ga grem odstraniti – velik kot trdi ona je 3 cm… sedaj vidim na napotnici, da ni napotnica za operacijo ampak za drugi pregled v bolnici.
Sem čisto zmedena in prestrašena in sploh nimam nobenih pravih informacij.
je res karkoli za operativno odstranitev glede na sliko?
Prosim vas za vaše mnenje, ali je dejansko miom viden na uz sliki ali je tisto kaj drugega.
In kaj bi vi predlagali, v kolikor je miom, kaj mi je za storiti, na koliko časa ponoven pregled, ev. možno kakšno drugačno zdravljenje pred samo kar operacijo,na katero me je napotila zdravnica. Ali se to res kar napoti na op?
kakšne so možnosti glede zanositve, in tudi postopki za zanositev (koliko časa) lahko se po ev. operaciji zanosi.
še to bi povprašala , v kolikor je miom, ali lahko to samodejno tudi izgine?

Poleg tega me zanima, če je lahko kaj narobe ali spregledano, saj mi zdravnica danes na rednem triletnem pregledu ni naredila ginekološkega pregleda s tipanjem rodil(kot sicer vedno), Ampak samo odvzem brisa in uz. Obstaja kakšna nevarnost,da bi bilo s tem kaj spregledano?

Bi še povprašala ali je lahko stanje kot je vidno na uz posnetku, posledica dni tik pred menstruacijo, saj danes ko sem bila na pregledu sem dejansko 2 dni pred menstruacijo.

Pa še to bi povprašala, ali za rezultate pap brisa res traja 3 mesece, da se dobijo izvidi? namreč me skrbi kako bo še s tem in v treh mesecih me bo pobralo od skrbi, na internetu berem, da so na voljo navadno v treh tednih, najkasneje slabem mesecu. moja zdravnica je meni rekla 3 mesece.
Sem zelo zaskrbljena, namreč mama je imela raka na maternici in so ji vse odstranili.

Prilagam uz sliko na povezavi:
http://shrani.si/f/2k/sH/228eGVuZ/uz-001.jpg

Se opravičujem za polno vprašanj zaradi zaskrbljenosti.
Prijazna hvala vam za vaše mnenje in informacije.

Pozdravljeni,

direktna napotitev na operacijo mioma je, kadar je le-ta velik 10 cm. Je pa situacija lahko drugačna glede na to ali še niste zanosili oz. če ne morete zanositi. Miom je ob maternici in ne bo motil vgnezditve oplojenega jajčeca, bo pa v nosečnosti verjetno precej zrastel, saj miomi rastejo ob hormonski stimulaciji. Sam od sebe ne bo izginil. Zmanjša se lahko le v menopavzi.
Operacija seveda ni nujna, kajti če bi zanosili in sploh ne bi vedeli, da imate miom, ne bi nič ukrepali.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Zahvaljujem se vam za odgovor. Imela bi se samo eno vprasanje, namrec to zdaj je bil redni.pregled pri ginekologinji po treh letih. Ginekologinja ni opravila ginekoloskega pregleda, ampak samo bris in uz.
Skrbi me ali lahko zaradi neopravljenega samega pregleda lahko ostane kaj spregledano in bi bilo kaj narobe. Naslednji pregled imam cez pol leta, ali se kahko do tskrat pocaka, da se takrat se z uz opravi pregled. Ali bi morala prej na pregled? Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
Napravila je korekten pregled. Bimanualni pregled je nadomestila z UZ. S tem ni nic spregledala.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close