Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb dolgotrajno vaginalno vnetje

dolgotrajno vaginalno vnetje

Pozdravljeni.
Stara sem 41 let.
Že več kot mesec in pol me muči hudo vnetje v nožnici. Začelo se je s pekočimi bolečinami in močno pordelo sluznico. Imela sem tudi stalen občutek tiščanja na vodo in zelo pogosto potrebo po izločanju urina, čeprav mehur ni poln. Na ginekološkem pregledu je bilo ugotovljeno, da imam vnetje mehurja, da sicer pa sem ginekološko zdrava. Za težave v nožnici sem dobila Vagisan, ki pa mi ni pomagal. Za vnetje mehurja sem dlje časa jemala različne antibiotike (Primoten, Ciprobay). Ker se je izkazalo, da kljub težavam nimam v urinu bakterij, sem ponovno odšla na ginekološki pregled. Ugotovljeno je bilo, da imam vneto maternico in predpisali so mi nov antibiotik Efloran. Težave v nožnici pa se stopnjujejo. Močne bolečine, pordela sluznica, izcedek (gost, rumene barve). Na ponovnem pregledu je bilo rečeno, da imam morda glivično vnetje. Kljub zdravilom za glivično vnetje se stanje ne izboljšuje. Pogosto odvajam vodo, pri tem čutim pekoče bolečine v nožnici. Imam tudi bolečine v zadnjični odprtini in s težavo odvajam blato. Imam občutek, kot da mi zastaja in da ga ne morem popolnoma izločiti.
Skušala sem si pomagati tudi z naravnimi sredstvi: kopeli iz hrastovega lubja, ognjičevo mazilo, a brez uspeha. Prosim za nasvet, kaj bi še lahko storila. Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,

imeli ste hudo vnetje in lastma vaginalna flora se vam je povsem porušila, tako da boste potrebovali veliko časa, da se vam bo stanje izboljšalo. Glede na vse antibiotike in protiglivična zdravljenja ste verjetno izčrpali vse. Lahko da protiglivično zdravljenje ni delovalo, če imate zelo gost izcedek, ki se drži vaginalnih sten in potem zdravilo ne učinkuje najbolje. V tem primeru bi pomagalo izpiranje nožnice in potem uporaba sredstva, ki krepi naravno floro in sluznico. Svetovana je tudi uporaba hialuronske kisline. Načeloma pri vsem tem kar ste uporabljali velja, da najbolje da nič ne uporabljate, da se vam flora sama vzpostavi, a to lahko traja dolgo.
Svetujem torej najprej pregled, ev. izpiranje in potem planiranje dalje.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Bakterije za svoj razvoj potrebujejo 3 pogoje: vlago, toploto in zaprt prostor. Torej, ob uporabi nepropustnih higienskih vložkov je izpolnjen tudi tretji pogoj za razvoj bakterij. Nobena zdravila ne morejo biti učinkovita dokler se ne odkloni vzrok. Pogosto je rešitev zelo preprosta. Najprej je potrebno določiti vzrok (vzročnik) , le ta je zelo pogosto neprimerni higienski vložki in neprimerna mila oz. kopeli. Rešitev obstaja a ker to niso medicinski pripomočki ali farmacevtska zdravila, jih na tem mestu ne smem reklamirati.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

hvala za vaš odgovor. Upoštevala sem vaš nasvet in se mazala s kremo s hialuronsko kislino, vendar ni nič bolje. Moram reči, da sem iz dneva v dan bolj zaskrbljena, ker stvari ne gredo na bolje in so bolečine vedno hujše. Ponovno sem obiskala ginekologa, ki mi je vzel vaginalni bris, bil je negativen. Zato tudi niso pomagala zdravila proti glivicam. Zdravila sem se tudi s kapsulami Diflucan. V zadnjih tednih me vse bolj boli predvsem zunanje spolovilo, ki je močno pordelo in zateklo. Mazala sem se tudi z gelom Alkagin, ki prinese samo kratkotrajno olajšanje. Vedno bolj me muči tudi občutek zategnjenosti mišic medeničnega dna. Imam težave s spanjem, saj je ponoči bolečina še slabša. Samo nežen dotik z WC papirjem mi sproži pekočo bolečino po spolovilu. To je povezano tudi z bolečino v mehurju in potrebo po praznjenju mehurja. V urinu niso našli nobenih bakterij. Pri uriniranju imam velike težave z oblikovanjem curka, težko do konca izpraznim mehur. Prosim za nasvet, zdravnik misli, da imam morda poškodovano sluznico zaradi zdravil (antibiotikov). Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

če je tako hudo, da ne morete počakati, da bi se samo pomirilo po zdravljenju s številnimi antibiotiki, lahko pomaga tudi zdravljenje z laserjem, ki ga opravljamo v naši kliniki. Morda je potrebno pomisliti tudi na lichen.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close