Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Rjav izcedek + srbecica, rdecica

Rjav izcedek + srbecica, rdecica

Pozdravljeni.
Najprej se opravicujem, ker odpiram novo temo, a tezava, ki jo imam, nevem pod katero kategorijo bi lahko spadala 🙂

Ze kaksne 3 mesece imam tezave z rjavim izcedkom pred menstrucijo. Moja menstrucija ni ravno redna, saj jo imam vcasih dvakrat na mesec, vcasih enkrat… in skoraj vedno, preden jo dobim, imam rjav izcedek skoraj en teden prej. Izcedek je najprej svetle barve, na koncu ze skoraj crn.
Stara sem 20 let in ze skoraj 3 lete uporabljam KT (Belara).
Je lahko mogoce ta izcedek vzrok, da mi KT ne odgovarjajo? Ker preden sem zacela uporabljati KT, s tem nisem imela tezav.

V zadnjih dveh mesecih v casu rjavega izcedka in menstruacije pa imam tudi probleme s srbecico, moje sramne ustnice so otekle in rdece. Vcasih me boli, srbi, pece… ne znam tocno opisati obcutka.

Kolegica mi je povedala, da mora intimno milo imeti pH 4 ali nizje. Sama sem takrat uporabljala milo, z visjim pHjem, zato sem prenehala z uporabo. Od takrat se mi je zdelo, da je nekoliko boljse. Kasneje si nisem upala nicesar uporabljati, zato sem se po teh predelih umivala samo z vodo. A ta mesec, sedaj ko imam spet izcedek in menstrucijo, se mi je spet pojavila srbecica, rdecica…

Zadnje case imam ze “povn kufr” teh tezav, ker se mi zdi, da me vedno nekaj preseneti.
Kaj naj se storim, da bo moje stanje izboljsalo in normaliziralo???

Ze vnaprej se zahvaljujem za odgovor. Lp.

Pozdravljeni,
oteklina, pecenje, srbenje in draženje so lahko posledica pogoste uporabe vlozkov, tamponov in nenehne vlage zaradi krvavih izcedkov.
Ob OHK pa se vnetje zunanjega spolovila tudi pogosta.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Lepo pozdravljeni.

Moje vprašanje mogoče ne sodi na to temo, ampak sem nova na forumu.

Stara sem 21 let. Že 3 leta (od 18ga leta dalje) imam fanta, ki je moj prvi fant, jaz pa njegova prva punca. Pred tem, se ni noben od naju niti poljubljal z drugo osebo. Ker dava veliko na varno spolnost, sva imela prvi spolni odnos šele lani, pri vseh pa sva uporabljala kondom. Noben ni varal ali imel stikov z drugo osebo.

Zanima me, zgolj informativno – noben od naju namreč nima znakov SPB, ali je možno, da bi midva lahko zbolela s katero od spolno prenosljivih bolezni – klamidija, sifilis, gonoreja…?

Najlepša hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

glede na to, da nista nikoli imela spolnih stikov z drugimi partnerji, je nemogoče, da bi zbolela za katerokoli spolno prenosljivo boleznijo.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close