Najdi forum

srbenje in anus

Pozdravljeni,
sem moški okoli 50 let. Dlje časa imam tezave s srebenjem glavice penisa in okolice anusa. Tega je manj, ce si tudi po mali potrebi oprerem glavico penisa in osušim. Ob uporabi Canestena ta problem izgine. Naj uporabljam Canesten dlje časa?
Druga tezava pa je boleči anus. Večino časa imam mehkejše blato in ni problema z odvajanjem, občasno pa imam bolj trdo in takrat me boli tudi pozneje po opravljenem odvajanju. Tudi ko se perem anus ali otipam me rahlo zapeče. To me skrbi posebej tudi zato, ker me zelo mika tudi analni odnos in bi rad probal. Kaj mi svetujete glede tega, da bi ta anus nekako spravil v pripravljenost za analni odnos brez posledic za zdravje? Ko bo tako daleč vem, da si je treba vzeti čas, higiena, lubrikant in kondom…
Hvala lepa in LP, Marko

Pozdravljeni,

srbenje spolovila in anusa je lahko glivična okužba, ni pa nujno. Ob trsem odvajanju blata lahko poči sluznica, naredi se fisura (ranica), ki se potem stalno odpira in dela težave. Da boste to odpravili, boste morali najprej ugotoviti vzrok vnetja-srbenja anusa in skrbeti za mehko odvajanje blata, da se ranica ne odpira. Ranica se bo pocasi sama zacelila, a bo lahko trajalo kar precej casa, tudi mesec dni. Celjenje lahko pospesite z npr. Bepanten plus mazilom.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,
hvala lepa za odgovor in LP, Marko

New Report

Close