Najdi forum

Pozdravljeni,

teden dva nazaj sem opazil sledeče. Na zadnjici oz. v zadnjici (ne čisto notri ampak okoli anusa) me zadnje čase dostikrat na dan srbi, vse se je začelo da me je prvo srbelo vsake toliko časa, vrjetno od praskanja z toaletnim paprijom pa je prišlo še do odrgnine? Namreč skrbi me to, da ko si obrišem zadnjico opazim malo krvi na papirju(ne vsakič, večkrat ja kot pa ne). Na blatu krvi ni, je samo na papirju, če me fajn srbi in si grem obrisat z papirjem se tudi občasno najde sled krvi (bolj vijolična barva) Opazil sem tudi da mi zadnje čase zadnjica “švica”, da ni suha in da se mi na spodnjicah čez dan pojavi tudi “flek”, bolj kot flek bi rekel nekakšnja mokrota (kot da zadnjica švica in se na spodnjicah opazi pikico mokrote). Pri odvajanju blata me nič ne boli niti ne peče, vse je normalno. Imam pa večkrat na dan čuden občutek, pekočo srbenje nekaj umes, opazil sem tudi ko sem se gledal da sem imel okoli anusa rdeče (kot nekakšna odrgnina, od praskanja itd). Me zanima če je to kaj resnega? Hemeroidi? Naj poizkusim z kakšno kremo za dojenčke ali kaj podobnega? Pomislil sem tudi da si po veliki potrebi rit namesto z papirjem obrišem z vlažilnim robčkom, ali pa sperem bolj z vodo kot pa da drgnem?

Hvala za odgovor

Lp

Pozdravljeni,

Ce je predel okoli zadnjice bolj vlazen je to lahko problem, da vas srbi in ko praskate je se slabse. Tudi hemeroidi lahko srbijo, tudi bolijo, bolj verjetno pa je kaksna razpokica, ki lahko nastane ob trsem odvajanju blata. Vsekakor poskusite predel vzdrzevati suh in ne drgnite z nicener. Lahko namazete z Bepanten plus mazilom, se bolje z Diprogento, ki pa je na recept. Ce vam ob tem ne bo bolje, obiscite zdravnika.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni

hvala za odgovor. Kako naj ohranim suhost? Se mi zdi kot da je večino časa mokro oz, da ni suho, edino če bo krema tista ki bo to preprečila

lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

treba je najti vzrok zakaj. Ali je vzrok prekomerma trza, pilonidalni sinus, tesne hlace, … Sebe najbolje poznate. Lotenje lahko omilite tudi z uporabo pudra za otroske ritke, ce ne najdete vzroka.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close