Najdi forum

Menstrualni cikel

Pozdravljeni,

ob poslušanju zanimivega predavanja na temo ženske narave ali menstrualnega cikla sem slišal nekatera stališča, katera do sedaj nisem poznal.

Pravi npr, da naj bi imela ženska v osnovi dva pola, kot nam to kaže menstrualni cikel: ovulacija in menstruacija in v obeh teh ciklih se sproščajo različni hormoni, ki vedenjsko vplivajo na žensko. V času ovulacije so ženske sprejemajoče, ljubeznive, materinske, ob menstruaciji pa asertivne, takrat naj bi bil tudi vrhunec moškega testosterona.

Ženska že po svoji naravi glede na to, da ciklira, ne more biti zgolj sprejemljiva, materinska, ampak tudi asertivna. Menstrualni cikel je tako ustvarjen in ne more biti drugače, za razliko od moškega kjer gre ves čas naravnost, ves čas isto in raste. In moški imamo lahko s tem precejšnje težave, če tega ne razumemo, ali ni tako?

Pravi tudi, da se ženska psiha povsem prestrukturira, postane drug človek, čas doživlja v tem cikličnem vzorcu, od trenutke totalne vzhičenosti do obrnjenosti navznoter in do cikla, ko se začenja prebujati spolna energija.

O vsem tem se po moje premalo govori in prihaja do nesporazumov.

V zvezi s tem, bi me zanimali Vaši pogledi ali komentar.

Hvala

Pozdravljeni,

hvala za pismo. Popolnoma prav imate. Res je prav, da se o tem pogovarjamo,kajti le tako se bomo razumeli.
Hormoni nas definirajo. Znotraj menstruacijskega ciklusa je povsem normalno hormonsko nihanje in s tem tudi nihanje razpoloženja.
Upam, da bo le-to bralo čim več moških in tudi žensk, da nam pomagalo ob razumevanju drug drugega.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Z zamudo se zahvaljujem za odgovor.

Lep podzdrav

New Report

Close