Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Ureplasma urealytucum in mycoplasma hominis

Ureplasma urealytucum in mycoplasma hominis

Pozdravljeni,

Na brisu so mi odkrili zgoraj omenjeni kulturi, v vzorcu >=10 na 4 CFU ( v obeh kulturah enako ).
Bris Chlamydia trichomatis – negativen.
Ginekolog je meni in partnerju predpisal terapijo, doksivibra 100mg, na 12ur/1tbl, 7 dni.
No tu se malček zatakne, sama sem začela s terapijo, partner pa kot, da nekako ne verjame, da ima on karkoli s tem, ker sam pa nima nobenih znakov… sama tudi nimam ne vem kako groznih simptomov- pač, samo čuden rumenkast smrdeč izcedek ( ki je enkrat bolj prisoten, drugič ne ), malce me tudi boli v spodnjem delu trebuha, drugo ne. On nima nič. Sedaj se je zmenil s svojim urologom, da naredita bris še njemu.
Sedaj moje vprašanje; kaj, če test njemu pokaže negativno ? Kaj to pomeni ? Ali se ureaplasma ne prenaša samo s spolnimi odnosi in, če ja, in bo pri njemu test negativen, ali lahko to pomeni, da pri njemu bolezen še ni vidna v brisu ali je gospod tako visoko odporen, da do njega ta zadeva ne more ? Da ne potrebuje terapije ali ? Ali ni bolje, da vseeno pije zdravilo, že iz preventive, če nama je stroka tako naročila ? V decembru imava ivf postopek in bi res rada videla, da sva oba do takrat zdrava in tudi seveda naprej…

Hvala vam že vnaprej za odgovore.
Lp, T.

Pozdravljeni,

običajno je pri spolno prenosljivih boleznih smiselno zdraviti oba partnerja. Vaše prdvidevanje je sicer pravilno. Lahko bo pri njemu še neg., če še ni okužen ali če je že odporen na omenjeni bakteriji. V primeru neg. testa bi bilo smeiselno narediti še serologijo v krvi, če bi gospod rad prevril kako je z okužbo pri njem.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close