Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Vneto spolovilo in rjavkast izcedek

Vneto spolovilo in rjavkast izcedek

Spoštovani,
Prosim za mnenje. Po 14 dnevih zdravljenja vnetja mehurja (e.colli, že tretji mesec zapovrstjo) z antibiotikom zinnat sem preventino 3 dni uporabila v jogurt namočen tampon. Četrti dan, ko tampona ponoči nisem vstavila, sem opazila belkast izcedek iz nožnice (ne sirast, prej tekoč, tudi brez vonja) s posameznimi kompaktnejšimi belimi “kupčki” (slednje sem pripisala izločanju jogurta) ter pekoče-srbeč občutek v nožnici in zunanjem spolovilu. Na ščitniku perila je bilo vodeti kot rahlo rumenkast izložek. Naslednji dan je bil pekoč občutek na trenutke kot rezanje z britvico in izcedek še zmeraj belkaste barve z belimi kepicami, na vložku pa tokrat rjavkasto oz. karamelne barve, kakor pred oz. po menstruaciji. Pri dežurnem zdravniku, ki me sicer ni pogledal, sem dobila vagisan za ponoči, canesten mazilo in dalacin vaginalno kremo, ki jo apliciram vmes, torej nekako sredi dneva. Danes je drugi dan terapije in se počutim mnogo bolje, le srbečica občasno še vztraja in občasno tudi občutek “rezanja” oz. počene kože na presredku oz. prpti zadnjiku. Rjavkastega izločka od pričetka zdravljenja več ne opazim. Stara sem 46 let, menstruacijo pa pričakujem nekje ta teden (niso več redne, so mi že za 3 mesece tudi izostale). Zanima me za kaj je dejansko šlo v mojem primeru, kjer ni vseh tipičnih znakov glkivičnega vnetja, prav tako pa mi je tudi dežurni zdravnik predpisal mešano terapijo in še: ali bi me svetlo rjavkast izcedek moral skrbeti?

Lepa hvala za odgovor.

[i]"Difficult roads often lead to beautiful destinations."[/i]

Pozdravljeni,

glede na to, da ste dolgotrajno uporabljali antibiotik, je vnetje nožnice bolj verjetno glivično. Kadar je nožnica vneta je sluznica zelo občutljiva in hitro zakrvavi, Zelo verjetno ste zato imeli tudi rjav izcedek. Če se je rjav izcedek umiril, ne bo hudega. Kraj pa ste imeli nazadnje PAP bris?

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close