Najdi forum

Pekoče uriniranje

Pozdravljeni!
Na vas se obračam z vprašanjem glede težav z uriniranjem in občutljivim spolovilom.
Pred dobrimi 14 dnevi se mi je čez noč pojavilo hudo vnetje (mehurja) saj je poleg pekočega in bolečega uriniranja bila prisotna tudi kri. Pri osebni zdravnici sem dobila primotren, ker pa se po 3 dneh stanje ni bistveno izboljšalo sem se vrnila k zdravnici, ki mi je po opravljenem pregledu urina predpisala Macrobid. Po 3 dneh se je stanje bistveno izboljšalo, po končani terapiji (7 dni) pa je bilo stanje povsem vredu.
Ko sem z antibiotiki končala, se mi je po 2 dneh zopet pojavilo pekoče in boleče uriniranje, moten urin, včasih smrdeč. (Naj povem, da sem, preden se mi je vnetje ponovilo, cel dan preživela v termah, tudi v savnah). Zopet sem obiskala osebno zdravnico, ki mi je opravila urinsko preiskavo urikult, ki pa je dala negativne rezulate (torej bakterij naj nebi bilo).
Po tem nisem dobila nobenega zdravila, antibiotika, mi je pa zdravnica predlagala da opravim še ginekološki pregled in preiskave.
Sedaj veliko pijem (tudi čaje za vnetje mehurja), začela sem si tudi vstavljati canesten svečke in uporabljati canesten kremo za zunanjo uporabo. Pri uriniranju imam še vedno težave (peče, moten urin), posebej obilnega izcedka ni, tudi ni prisotne srbečice ali posebnih oteklin.
Običajno se stanje nekoliko izboljša po tem, ko v sebe vnesem velike količine tekočine (čez dan), najhuje pa je zjutraj in v dopoldanskem času.

Zanima me, ali mi predlagate obisk pri ginekologu, bi bil smiseln glede na to da so urinske preiskave negativne? Kako in za kaj bi mi ginekolog opravil pregled? Bi morala počakati na konec menstruacije, ki se mi približuje v naslednjih dneh?

Za zakršenkoli odgovor, pojasnilo in nasvet bi bila zelo hvaležna.

P.s.: stara sem 25 let, spolno aktivna, posebnih bolezni nimam, vnetja se mi pojavljalo približno enkrat na leto ali na dve leti.

Pozdravljeni,

misaim, da bi res morali na pregled h ginekologu. Za pregled seveda ne smete imeti menstruacije, ni pa bistveno ali ste pred ali po menstruaciji. Ginekolog vas bo pregledal in po potrebi naredil bris in predpisal ustrezno zdravilo. Apriori vzeti protiglivično zdravilo ni najbolj primerno.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close