Najdi forum

NAČINI OKUŽBE S KLAMIDIJO

Pozdravljena,
moje vprašanje je sledeče… vem, da se naj bi klamidija prenašala izključno preko odnosov vaginalnih, analnih,… ali je mogoče, da bi bil lahko moj partner okužen že več kot 9 let in bi težave pri njem nastopile šele dva meseca nazaj? Namreč zaradi pekočega občutka pri uriniranju in med odnosom z mano so se mu pojavile dva meseca nazaj težave. Po ugotavljanju vzroka ga je zdravnica preko vzorca urina testirala za klamidijo, test je bil pozitiven. To je izvedel ta teden. Jaz sem se, zaradi te informacije, takoj naročila pri svojem ginekologu. Pregled imam naslednji teden. Sicer še ne vem ali jo imam tudi jaz, vendar me zanima ali bi bilo lahko možno, da bi jo jaz imela že več kot 9 let (namreč odnosov nisem imela toliko časa z nobenim drugim partnerjem kot z njim). Sicer znakov bolezni nimam, sem pa prebrala, da niso vedno prisotni. Skoraj čudno se mi zdi, da bi lahko pri meni kaj takega zdravniki zgrešili, ker sem 5 let nazaj rodila sinčka z diafragmalno hernijo in sem imela milijon preiskav jaz in otrok, ki je bil takoj po rojstvu operiran. Težav opisanih pod rubriko klamidija nimava ne jaz ne moj sin. Ali je vseeno mogoče, da je bil tudi on okužen in ni vidnih znakov? Torej še slednje vprašanje ali je mogoče klamidijo dobiti še kako drugače kot preko odnosov ali pri rojstvu preko mamice? To me zanima zato, ker če so odgovori na vsa moja zgornja vprašanja ne, lahko sklepam, da je bil moj partner spolno aktiven zunaj najine zveze in bi bilo zame pametno, da se grem testirati tudi za druge spolno prenosljive bolezni?

Hvala za odgovor ter lep pozdrav, ZASKRBLJENA.

Pozdravljeni,

opisana situacija je precej zapletena. Ne verjamem, da bi bili lahko okuženi pred 9 leti in bi se vam okužba sedaj manifestirala, čeprav težko trdim, saj je imunski mehanizem zapleten in ni še povsem odkrit. Pri porodu, četudi je nekaj posebnega, za klamidijo ne testirajo, saj so za to bakterijo potrebni prav posebni brisi. Je pa res, da okužba s klamidijo ne dela posebnih težav, predvsem pri ženski ne. Vsekakor bi bilo pametno, da se oba s partnerjem testirata za še druge spolno prenosljive bolezni.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close