Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Ponavljajoča glivična okužba?

Ponavljajoča glivična okužba?

Pozdravljeni.

Prosim za pomoč.

Moja situacije je sledeča. Pred mesecem dni sem dobila nenavaden občutek v nožnici. Bilo je srbenje od znotraj in ščemenje po zunanjem delu. Ker se stanje po dveh dneh ni popravilo sem obiskala ginekologinjo, ki mi je predpisala Gyno-Daktarin vaginalne globule in Canesten kremo. Preverila je urin, ki pa je bil ok. Prvi dva dni je zdelo, kot da svečke pomagajo, potem pa je bil srbeč občutek nazaj in bil je še intenzivnejši. To sem si razlagala, kot da mi Gyno-Dakratin ne pomaga in odšla k dežurni ginekologinji, ki me je pregledala in ugotovila, da imam glivično okužbo brez izcedka. Sprala mi je nožnico, kar je močno zmanjšalo srbeč in neprijeten občutek. Predpisala mi je Canesten vaginalne tablete in kremo. Nekaj dni je bilo v redu, potem pa se je spet pojavilo ščemenje, v lekarni sem dobila Micovag Plus. Vzela sem 3, potem pa sem prekinila, ker sem dobila menstruacijo. Menstruacije je bila neobičajna. Po prvem dnevu je dva dni ni bilo, zatem sem krvavela še dva dni, vendar je bilo krvi manj kot običajno. Med mestruacijo ni bilo neprijetnega občutka, zato nisem nadaljevala z Micovagom. Nekje 6 dan se je srbenje spet pojavilo, sklepala sem da zaradi potice in vsega cukra okol praznikov, zato sem šla v lekarno po Canesten vaginalne tablete in ponovila kuro. Neprijeten občutek je izginil po dveh dneh od zadnje vaginalne tablete, saj se je tableta tudi zelo počasi topila. Po dveh dneh od zadnje vaginalne tablete sem dobila gosto sluz zaradi ovulacije (12.dan cikla), ki pa je bila bela. V vagini je bilo polno sirastega belega izcedka. Po zaključku zdravljenja z Canestenom sem nadaljevala z Micovag Plus globulami. Ponovno sem bila na kontroli pri ginekologinji, ki mi je rekla, da ne vidi nič nenavadnega in da se ji zdi čudno da imam še vedno probleme, predpisala mi je še Lotriderm, katerega sem uporabljala samo 2 dni, saj se je zdelo, kot da bo ok. Včeraj pa se je neprijeten občutek vrnil. Kot da me tišči, srbi, utripa, mravljinči po vulvi in klitorisu, sploh ne znam opisat. Sirastega izcedka ni opaziti niti zunaj, niti znotraj.

Stara sem 30 let, noseča še nisem bila, imam pa sum na endometriozo, saj imam včasih zelo boleče menstruacije. Pred tem sem glivično okužbo dobila le enkrat, po antibiotikih, vendar je bil takrat potek simptomov in zdravljenja drugačen. Takrat sem dobila Canesten: kremo, oralno in vaginalno; stanje pa se mi je hitro izboljšalo. Takrat ni bilo neprijetnega občutka ali srbenja, samo bel sirast izcedek, katerega pa tokrat ni bilo (bil je samo v vagini).

Prosim, če mi lahko svetujete, kaj na naredim, saj mi počasi zmanjkuje idej, prav tako pa me spravlja ob pamet. Od druge kure s Canestenom, od katere je minilo en teden, sem izločila sladkor, belo moko in škrob. Ob zdravljenju sem se mazala z Canestenom do 5krat na dan.

Ali gre za glivično vnetje? Ali je lahko kaj resnejšega? Kako naj si pomagam?

Zahvaljujem se vam za vaš čas in vas lepo pozdravljam, Lori

Pozdravljeni,

glivična okužba brez izcedka je zelo nenavadna, res pa je, da nenehno ponavljanje zdravljenja ne bo ucinkovito. Vcasih je pomembnejse, da se malo pocaka, saj veste “cas celi rane”.
Pri vas me bolj skrbi, da ni kaj drugega v ozadju, npr. Lichen oz. lišaj po slovensko, ki tudi zelo srbi in nima izcedka. Seveda bi bil nujno potreben pregled in pri sumu po pregledu tudi biopsija obolelega predela. O lichnu si lahko preberete tudi na nasem forumu.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close