Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Glivično vnetje in canesten

Glivično vnetje in canesten

Pozdravljeni,

Že 6 mesecev se mi ponavlja glivično vnetje nožnice. Spremlja ga srbenje in pekoč občutek pri spolnem odnosu – nič se ne navlažim. Glivice se mi ponovijo vsak mesec, vendar je zdravilo Canesten (tri vaginalne tablete in krema) vsakič takoj pomagalo. Dobila se tudi tablete za uravnavanje ph nožnice, ki sem jih jemala nekaj 14 dni (Lactogyn).
Kljub temu se mi je v zadnjih dveh mesec glivično vnetje pojavilo dvakrat. Enkrat se mi je ponovilo pred zadnjo menstruacijo, dva do tri tedne po isti menstruaciji pa sem imela gost, bel, kiselkasto-smrdljiv izcedek iz nožnice in pri spolnem odnosu me je zaradi nenavlaženosti peklo. Naslednji dan sem odšla h ginekologu in mi je predpisal antibiotik, Sumamed, za tri dni. Še zdaj nevem zakaj, saj mi brisa ni niti enkrat še vzel, le pogledal me je na stolu. Takoj po treh dneh jebamnja antibiotika se mije pojavilo glivično vnetje, srbenje zunaj in v spolovilu. Ginekolog mi je nato predpisal Canesten tablete (3) in kremo in Hyalofemme gel, ki ga uporabim na tri dni. Vendar, se za razliko od preteklih izkušenj, stanje NI nikakor izboljšalo in me po treh dneh še zelo srbi, pri opravljaju male potrebe me tudi kdaj še zapeče..
Ginekolog pa je na dopustu in ga še en teden ne bo!
Zanima me, če lahko še enkrat vzamem canesten tablete, torej bi naredila dve terapiji, ena za drugo, ali pa to ni priporočljivo? Res me zelo srbi in je zelo moteče! Naj povem, da v obdobju glivičnih vnetij nikakor nimam spolnih odnoso s partnerjem, pa tudi partner se vsak dan namaže s canesten kremo.

Doma imam še Betadine in Gynolact tablete. Betadine sem enkrat pričela jemati, vendar sem po treh dneh zaradi menstruacije prenehala (vem, da prekinitev terapije ni bila pametna), Gynolact pa je neuporabljene imela mama. Zanima me, če bi kateri od teh dveh vrst vaginalnih tablet pomagali?
Naj omenim, da imam vaginalni obroček, Nuvaring, ki ga imam namen v naslednjih dneh prenehati jemati, saj sem prebrala, da bi to bil tudi lahko vzrok glivic?

V upanju na čimhitrejši odgovor, se Vam zahvaljujem in Vas pozdravljam.

LP

Pozdravljeni,

se opravičujem, ampak tudi sama sem bila odsotna, tako da verjetno tema že ni več aktualna. Rada bi vam povedala (upam, da vam v prihodnosti pride prav), da je pri kroničnih glivičnih vnetjih potrebno glivice tudi sistemsko zdraviti. Vse od diete, prebiotikov redno teden dni pred menstruacijo, in v zacarenem krogu pomaga tudi bioresonanca.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni. Verjetno tema ni več aktualna ampak nikoli se ne ve. Po ginekološki operaciji sem imela hude težave z ponavljajočimi glivičnimi vnetji. Tudi dnevne vložke sem pazila da sem kupovala bombažne ampak nič ni pomagalo. Potem so mi v lekarni ponudili lomexin vaginalne kapsule za tri dni uporabe in vaginalno kremo in sedaj že od junija se okužba ni ponovila. Res je učinkovito. Preverjeno.

New Report

Close