Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Genitalne bradavice – kondilomi

Genitalne bradavice – kondilomi

Pozdravljeni.
Imam nekaj vprašanj glede kondilomov. Stara sem 18 let in pred sedajnim partnerjem nisem imela nobenega drugega spolnega partnerja. Partner je že nekaj mesecev okužen z virusom HPV in kondilome tudi zdravi. Naj omenim, da sva imela spolne odnose le s kondomi. Tako predvidevam, da je bolj malo možnosti, da sem okužena tudi jaz. Čez dva tedna sem naročena pri ginekologinji, sicer zaradi kontracepcije, vendar ji bom omenila tudi to. Zanima me, kakšna so testiranja za okužbo s HPV virusom in ali se da cepiti proti le-temu, če seveda že nisem okužena. Kakšna je cena cepljenja oz. ali ga krije zavarovalnica? Če se cepim proti HPV virusu ali potem to pomeni, da imava lahko nezaščitene spolne odnose tudi med njegovim zdravljenjem kondilomov? Zanima me še, kako poteka cepljenje, se cepimo samo enkrat ali večkrat? Sama sem bila v osnovni šoli že cepljena proti HPV virusu in sicer HPV-16 in HPV-18 (proti raku na materničnem vratu), vendar pa so, če se ne motim, za nastanek kondilomov krivi drugi genotipi tega virusa.
Upam, da moja vprašanja niso preveč komplicirana, vendar me je malce strah in nisem prepričana kaj lahko storim, da bi se izognila okužbi.
Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam.

Pozdravljeni,

seveda do neke mere lahko pomaga kondom pri zaščiti, a medtem, ko se partner zdravi, je možnost prenosa virusa precej večja – krvavitve, zato spolni odnosi med zdravljenjem niso zaželjeni. Cepite se seveda lahko, če še niste okuženi. Koliko stane cepivo pa ne vem. Vprašajte na Institutu za varovanje zdravja.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close