Najdi forum

Stalno vneta vulva

Pozdravljeni!

Problem imam s svojo vulvo že od meseca junija. Vulvo imam stalno vneto enkrat bolj drugič manj.Začne se mi s ščemenjem (kot da bi nekaj lezlo po meni) in srbenjem nato pride do vnetja. Bila sem že večkrat pri ginekologu ki ne najdejo vzroka. Stanje vidijo kakršno je-vnetje vulve. Dobila sem že polno krem…nazadnje tudi tablete Valtrex če bi slo ža herpes. A niso imele učinka. Tako da smo herpes izključili.Najbolj mi odleže navadi otroški puder za ritko. Nikakor pa mi ne odgovarjajo mastne kreme ker me potem še bolj srbi. Včasih me vulva tako peče da si dajem obkladek. Najbolj mi je ugajalo na morju v slani vodi. Na morju se mi je vnetje pozdravilo a ko smo prišli nazaj se je stanje ponovilo in se mi ponavlja že toliko mesecev. Naj omenim tudi da sem večkrat na antibiotikih zaradi vnetje sečil a vedno jem zraven probiotike ter vaginalno kremo Vitagyn C.Nosim samo bombažno perilo ki ga tudi dobro prelikam. Ne uporabljam mehčalca.Imam samo beli naravni WC papir. Nosim bombažne vložke ob menstruaciji.Najbolj me moti poleg vnetja občutek kot da nekaj leze po vulvi dobesedno (kot muha ko vam gre na kožo).In vsakič ko občutim to lezenje je vulva potem bolj vneta. Kaj mi svetujete ? Najlepša hvala
lp
Mihaela

Pozdravljeni,

prav taki znaki spremljajo obolenje, ki se mu reče lichen, po slovensko lišaj. Težko trdim na pamet, a značilno je to srbenje, to da traja že tako dolgo in da nobena krema ne pomaga – nasprotno celo škoduje ter značilen je ta občutek, da nekaj leze po vulvi. O lichnih sem že precej pisala in sem na forumu objavila cel članek. Seveda, bi bilo ključno, da se vas pregleda in po potrebi odščipne košček tkiva, da se diagnoza potrdi. Koliko ste stari? Bolezen načeloma bolj pogosto zajame določene starostne skupine, a nobena supina ni izključena.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni!

Stara sem 37 let. A zanimivo da mi občasno prime Canasten. Nimam pa po spolovilu nič belih lis,samo rdeče je.

nova
Uredništvo priporoča

Lichen planus je značilno rdeč. Zanimivo, da vam pomaga Canesten. Običajno je po Canestenu še bolj razdraženo. Seveda je pa lahko kdaj tudi kakšna infekcija po praskanju in canesten lahko pomaga.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljena spet se oglašam jaz. Koža na spolovilu občasno srbi a ne za dolgo ko jo natresem z otroškim pudrom se stanje umiri. Opazila sem tudi da koža rosi tam kjer je rdeča. Tako da si med vulvo dajem vato da popije rosenje in je uredu. Mene muči bolj kakor sem preprala pod znaki in polno literaturo da bi šlo pri meni bolj za atopijski dermatitis. Srbenje pri meni pa ni hudo,če se začne ga takoj umiril s pudrom. Tudi vnetje se ne veča ostaja kjer je opazila sem tudi drobne bele mehurčke. (kot mozoljčki )

Lepo pozdarvljena!

Moram Vam povedat da sem resnici končno prišla do dna. In sem sama ugotovila in si postavila diagnozo kaj mi je . Imam vnetje sečnice in to že kar dolgo. Nisem mogla sprejeti dejstva da imam kakšno bolezen kože. Po poklicu sem med sestra in mi ni dalo miru kaj mi je. Od kod stalno vneta vulva, srbenje,pečenje..nobena krema ni učinkovala. Na koncu sem sama ugotovila kaj mi je….bila sem prepričana da mi dela preglavice sečnica. Popila sem po 4 l čaja na dan (domačega za cistitis ) in stanje se mi je začelo popravljat že prvi dan. Ni bilo nič več pekočega in srbečega občutka. Tudi krema za dojenčkovo ritko mi sedaj dobro dene in me hladi. Koža se mi je zelo popravila imam samo še malenkost vnetja. Občasno sem imela kremast,rumen izcedek. Nimam ga ni če več. Stanje se izboljšuje. To sem vam povedala zato če ima še katera podobne težave. LP
Mihaela

New Report

Close