Najdi forum

Vaginalna okužba nožnice

Pozdravljeni,
že eno celo leto se spopadam z glivično okužbo nožnice a mi nobena stvar na tem svetu ne pomaga. Ko sem prvič šla h ginekologu so me na hitro odslovili s canesten svečkami in kremo. Seveda kratkotrajna rešitev. Po večkratnih obiskih v dežurni amublanti ni pomagalo nič. Prva ginekologinja v dežurni mi je rekla naj ne jem sladkorja in naj uporabim metodo z jogurtom. Opustila sem sladkor, uporabila jogurt, brez učinkov, bilo je popolnoma isto. Zelo ne rada sem spet odšla v dežurno. Bila je druga ginekologinja, rekla je, da nima komentarja na to kar mi je rekla prejšnja ginekologinja in da so to stare metode ter da je to polom itd… Dala mi je po njenih besedah najmočnejše svečke in spet canesten kremo ter še dva paketa vagisan svečk če se ponovi. Mogoče so mi tiste močne pomagale a le za kratek čas. Po uporabi vagisan svečk je bilo isto. Naj poudarim, da sem zaradi tega problema že zdavnaj začela uporabljati bombažne vložke-pralne, bombažne spodnjice in prenehala z britjem. Preizkusila sem tudi vse domače metode od jogurta do krem itd… Uporabljati sem začela milo za novorojenčke.. Ne pomaga nič. Brala sem, da pomaga, če obiskuješ nekaj dni ginekologa, ki ti spira nožnico saj le tako lahko popolnoma odstranimo okužbo? Ampak mislim, da v zdravstvenem domu nihče nima časa za poglablanje v tvoje težave… Zato sem razmišljala o zasebnem ginekologu, ki je plačljiv saj le ta temeljito opravi spiranje? Januarja sem spet naročena na pregled, zdi se mi da v dežurni ne posvetijo veliko časa tvojim problemom. Prosim, če mi predlagate kakšno učinkovito rešitev saj sem na koncu z živci, upam, da me razumete. Najlepša hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni,

gotovo tako ne bova mogli rešiti problema. Res boste potrebovali natančnejšo in dolgotrajnejšo obravnavo. Tudi spiranje nožnice je včasih učinkovito, a lotiti se bo potrebno tudi, da se najde vzrok tej težavi. V privatni praksi se s tem veliko in natančno ukvarjamo, je pa potrebno veliko potrpljenja in časa.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Živjo!
Jaz sem se glivicne okuzbe znebila takole; zacela sem nositi bombazne spodnjice, nic tangic!, ko pridem iz sluzbe se iz oprijetih kavbojk preoblecem v ohlapno trenirko, poleti ko imam na sebi oblekico sem brez spodnjic da spodnjice ne ovirajo dotok zraka, NE uporabljam intimnih mil – tudi canescare intimno milo mi je povzrocal preglavice, umivam se z vodo iz hrastovega lubja in na vsake toliko namocim tampon v probioticni jogurt-mora vsebovati veliko razlicnih bakterij, tampon vstavim v noznico za 5min ter opustila sem kontacepcijo – imela pa sem nuvaring. Stanje se je izboljsalo in ni vec neprijetnega noznicnega vonja!
Sprobaj, nimas kaj izgubit 🙂

New Report

Close