Najdi forum

Pekoč občutek že 1 mesec

Pozdravljeni,

po mali potrebi (včasih že zjutraj, največkrat pa popoldan) imam pekoč občutek, od nekaj ur, do celega dneva. Pred kakim mesecem sem imela vnetje sečnice, ki je bilo zdravljeno z antibiotikom. Ta simptom sem opazila, ko je izginil bolj akuten simptom vnetja sečnice. Sklepala sem, da mi je antibiotik porušil ravnovesje, zato sem kupila Micovag Plus globule, po katerih je bilo vse skupaj slabše (po 2. globuli je vse zelo peklo).

Od ginekologa sem dobila navodilo naj kupim Canesten, ki tudi ni pomagal oz. je pomagala le krema, verjetno bolj zato, ker je zaščitila sluznico pred urinom. Zdravnica je potem pogledala vodo in v njej ni bilo znakov vnetja, je pa rekla, da imam v urinu kri. Čez kak teden se je ponovilo vnetje na sečilih, ki je bilo zdravljeno (in ozdravljeno) z drugim antibiotikom na katerem sem še danes. Ves čas jem probiotike. V torek sem imela pregled pri ginekologu, ki sicer ni videl nič specifičnega, oz. kar je videl, bi lahko bili še ostanki kapsule canestena izpred dveh dni. Vseeno mi je predpisal Diflucan in še Vagisan. Vzela sem ga v torek, danes je četrtek in me še vedno zelo peče, celo področje je občutljivo in nekoliko zatečeno. Prejšnji teden se mi je tudi naredila boleča bula ob vhodu v nožnico, ki pa je po 2 dneh vročih obkladkov izginila (to sem povedala tudi ginekologu).

To se vleče vse skupaj že kak mesec (več kot 5 tednov). Nimam nobenih drugih simptomov – to je, kakršnegakoli izcedka, neprijetnih vonjav, nič me ne srbi, itd. Samo peče po uriniranju (med uriniranjem ne), včasih tako zelo, da moram potem hladiti s hladno vodo. Sicer vse skupaj sovpada z začetkom spolnih odnosov z novim partnerjem (vnetje sečil..pred tem sem bila dolgo časa v “celibatu”), ampak ker sva vedno uporabila kondom, mislim, da spolno prenosljiva bolezen ne bi smela biti, ali pač?

Ne vem kaj naj naredim, saj bodo zdaj prazniki, jaz se bojim, da mi bo v teh 5 dneh nevdržno, jutri verjetno ne bom mogla priti do svojega ginekologa. Bi Diflucan do zdaj že moral prijeti? Je možno, da me peče zaradi Vagisana?

Hvala za kakršenkoli namig ali idejo.

Pozdravljeni,

verjetno sem tudi jaz pozna z odgovorom. Če vas peče po uriniranju, bo verejtno vzrok v vnetju sečil in po prenehanju jemanja antibiotika se bo stvar počasi izboljšala. Ste pa z vsemi vaginalnimi zdravili še dodatno vzdražili sluznico okoli vnete sečnice. Kadar imate vnetje, karkoli, ki vsebuje borovo ali mlečno kislino, povzroči še hujše pečenje.Najbolje, da ne uporabljate ničesar več. Samo veliko tekočin morate piti. Ob menjavi partnerja so takšna vnetja sečil pogosta, reče se jim “honey moon cistitis”.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close