Najdi forum

Vaginalne težave

Spoštovani!

Že nekaj časa me pestijo težave v vaginalnem predelu. Po prvem spolnem odnosu 2 leti nazaj se mi je prvič pojavilo vaginalno vnetje (srbečica, neprijeten vonj in obilen izvcedek), ki sem ga zdravila s Canestenom. Pribložno pol leta je bilo vse okej. S takratnim partnerjem nisva na začetku imela nobenih težav, kasneje pa me je ob vsakem spolnem odnosu bolelo v predelu vhoda v nožnico, nekoliko pa tudi znotraj same nožnice. Ginekologinja mi je večkrat dala kapsule ter VitaGyn mazilo ki je sicer za nekaj časa pomagalo.
Zadnje čase pa imam simptome drugačne: neprijeten vonj, ki me spominja na vonj po čebuli. Srbečice nimam, prav tako ne obilnega izcedka. Vhod v nožnico me še vedno boli, vendar le ob spolnem odnosu, prav tako me boli notranjost kadar fant uporabi prste (nohte ima postrižene, tako da to ne bi smel biti problem).
Je možno da gre vseeno za vaginalno vnetje ali bi lahko bila kaka druga bolezen? Prejšnji fant je bil namreč precej aktiven pred mano in med zvezo, za kar sem žal izvedela pozno.
S tedanjim uporabljava zađčito (kondom).
V primeru da menite, da bi bilo dobro opraviti testiranje me zanima, ali je možno le ta opraviti na enem mestu ali je potrebno na Infekcijsko ter Dermatovenerološko?

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

lahko da gre za kakšno bakterijsko vnetje. le-to vam lahko ugotovijo tudi pri osebnem ginekologu z običajnim brisom. Posebni brisi, npr. klamidija, pa se delajo v določenih dermatoveneroloških in ginekoloških ambulantah (se je potrebno prej pozanimati,če jih imajo).

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Posdravljeni!

Dobila sem glivično vmetje in v lekarni poprosila za zdravilo. Farmacevtka mi je predpisala vaginalne globule micovag plus in mi naročila, da jih 3 dni zaporedoma vstavljam v nožnico. Ker zdaj teče že četrti dan brez izboljšanja sem prebrala navodila v katerih piše, da so te globule namenjene dopolnilnemu zdravljenju. Nimam tipičnega vnetja z srbečico ampak samo sirast izcedek.
Canasten sem v preteklosti že uporabljala pa se mi je vnejte hitro ponovilo. Kaj lahko naredim? Ginekologinja me lahko sprejme šele čez mesec dni.

Za odgovor se vam zahvaljujem.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

kadar je veliko gostega sirastega izcedka, je problem, ker se ga brez izpiranja nožnice težko odpravi. V lekarnah obstaja mislim da Fitormil sredstvo za izpiranje za osebno uporabo. Potem pa bo potrebno še zdravljenje za glivično okužbo (če Micovag ni pomagal, Canesten ali GynoDaktarin).

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close