Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Genitalne bradavice in vnetje le teh

Genitalne bradavice in vnetje le teh

Pozdravljeni, pred priblizno dobrim mesecem sem po sramnih ustnicah in pri zadnjiku opazila nekaksne izpuscaje. Najprej sem mislila, da so nastali od britja zato nisem obiskala ginekologa do pred enim tednom. Ta je ugotovil da imam genitalne bradavice in mi predpisal kremo Aldara. Tezava je v tem, da so se te bradavice grozno vnele. Po dveh, treh nanosih kreme je kazalo, da gre na bolje saj so ostali se samo rdeci izpuscaji, brez profila. Vceraj zjutraj pa sem se zbudila z grozno otecenimi bradavicami, te so mnogo vecje, pecejo in imajo temno sredico. Ker sem precej prestrasena se zato obracam na vas. Ste kdaj slisali za kaj podobnega? Nekako zgleda kot da so se zagnojile, saj sredina teh bradavic izgleda kot nekaksna rana. Kaksni nasveti?

Za vas odgovor se vam vnaprej zahvaljujem.

Pozdravljeni,

taken je reakcija po uporabi kreme Aldara in najbolje, da malo prenehate z uporabo, da se stanje umiri. Ne nosite vložkov in ne mažite z drugimi kremami. V tem primeru samo čas celi rane. Črne ranice na sredini pomenijo, da sose bradavice pozdravile, a v okolici zdrava koža velikokrat odreagira z vnetjem.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close