Najdi forum

Zunanje spolovilo

Spoštovani,
imam dolgo trajajoči problem, ki se vleče v nedogled. Moja težava je ta, da imam med spolnim odnosom po nekem času bolečine. Te bolečine se pojavijo tudi po več dnevnem premoru. Zaradi teh težav sem bila pri svojem osebnem ginekologu in mu razložila kakšno je stanje. Pregledal je notranji del vagine in tudi zunanji. Opravil je ultrazvok in dejal, da je z mano vse v redu ter mi priporočal obisk pri psihologu. Nato sem po nekaj mesecih ponovno odšla na pregled in zgodba je bila enaka. Še vedno sem obupana, ker ne vem več na koga se naj obrnem.
Moja težava, kot sem že prej dejala se pojavi med spolnim odnosom. Na zunanji strani spolovila oz. kot sem zasledila na internetu v angleščini: “vulvovaginal glands” ali “bartholin glands” ne vem ravno ali je to enako ampak tukaj se mi pojavi težava. [img][attachment=0]Slika.jpg[/attachment][/img] (Dodala sem sliko, da boste vedeli kje se nahaja moja težava). Tukaj se mi po spolnem odnosu in nekaj dni po njem pojavi bela koža kot bi imela neke vrste odrgnino/stanjšano kožo (to sem opazila v ogledalu). Tudi med odnosom čutim bolečino na tem mestu. S partnerjem sva poskusila najprej, da imama premor med spolnimi odnosi za dva tedna, ampak je bila zgodba enaka. Nato sva te premore povečevala in prišla na dva mesca, vendar je vedno ista bolečina (med spolnim odnosom, sedenjem na stolu in tudi včasih ob hoji). Moram še dodati, da se mi po spolnem odnosu okoli klitorisa pojavi rdečkasta koža, naslednji dan pa to izgine poleg tega se mi pojavijo tudi bele male krogljice (včasih tudi rdeče) kot nekakšen suh izcedek iz nožnice, ko grem po spolnem odnosu na WC. Ne vem če so ti simptomi povezani, ampak sem jih vseeno napisala.
Poskusila sem razne kreme, vendar ne najdem rešitve. Moj osebni ginekolog pa me ne jemlje več resno, zato sem se prejšnji teden hotela prestaviti k drugemu ginekologu na drugo lokacijo, ampak so mi odgovorili, da novih pacientov ne jemljejo. Ravno zaradi tega sem se obrnila na vas. Prosila bi vas, če morda veste kakšni so razlogi za to težavo, morda kako se jo da odpraviti, na koga se naj obrnem?

Že v naprej se vam zahvaljujem za vaš čas in odgovor.

Pozdravljeni,

včasih bolečin zunanjega spolovila ne moremo opredeliti in vzroka velikokrat ne najdemo. Temu se reče vulvodinija in je sicer zelo pogosta in dejansko zoprna zadeva, ki pesti mnogo žensk. Ker ne poznamo vzroka, tudi zdravila nimamo. Mi takim gospem pomagamo z laserjem in v večini primerov precej izboljšamo simptome.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close