Najdi forum

Okužba klamidija/gonoreja?

Pozdravljeni,
pred mesecem dni sem imela odnos z osebo, za katero ocenjujem, da bi lahko bila okužena s katero od spolno prenosljivih bolezni. Nekaj dni po odnosu se mi je pokazalo bakterijsko vnetje nožnice (izcedek močnega vonja, pekoč občutek) in takoj sem odšla h svoji ginekologinji. Nisem omenjala odnosa, je pa potrdila, da gre za bakterijsko vnetje ter mi predpisala antibiotik: vaginalna krema 7 dni zapored. Ne spomnim se imena kreme, možno da je bil Dalacin, je pa pomagala, saj trenutno težav nimam.
Kar me zanima, je naslednje: če imam oz. sem imela gonorejo ali klamidijo, ali bi to moja zdravnica opazila, ter ali antibiotiki, ki mi jih je predpisala, učinkujejo tudi v teh primerih okužb? Če ne, ali grem lahko k svoji ginekologinji samoplačniško na pregled v zvezi s tema dvema okužbama, namesto da čakam z napotnico na vrsto na Dermatovenerološki kliniki?
Hvala lepa za vaš odgovor.
Lepo vas pozdravljam,
bralka

Pozdravljeni,

Dalacin pomaga pri bakterijski okužbi nožnice, spec. za gonorejo in klamidijo pa so potrebni sistemski antibiotiki, zato bi bilo ob sumu treba narediti tocno dolocene brise. Lahko samoplacnisko preko os. ginekologinje ali pri samoplacniku dermatologu.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close