Najdi forum

lapizacija kaj je to

Pozdravljeni,

zanima me, kaj je to lapizacija? googlam pa ne pridem do nekih uporabnih informacij…. zdravnik je opravil en manjši poseg, in sicer to da je z neko žičko požgal en del sluznice na materničnem vratu, tale sluznica bi naj bila obrnjena navzven in bi naj povzročala vnetja, zato jo je bojda odstranil – ker bi naj izločala prekomerno alkalno sluz kar vodi k pogostim vnetjem. nekako tako je bilo to meni predstavljeno.

želela bi si prebrati več o tem, kaka sluznica je to bila? zakaj to sploh nastane? če je to treba nujno odstranit in in in? pa ne najdem nobenih pametnih informacij, zato se obračam na vas. že mi lahko zadeve malo bolj podrobno razložite?

prav tako bi vprašala če tablete sporanox vplivajo na kontracepcijske tabletke (yasminelle)? sporanox sem morala pojesti 4 v enem dnevu par dni pred menstruacijo in je to to. (torej v času pavze KT) zdaj pa me zanima, če se uninkovitost KT tudi pri tem enodnevnem jemanju v času pavze zmanjaša ali samo pri jemanju sporanoxa dalj časa?

hvala lepa vnaprej in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

zdravnik vam je lepo razložil. Poseg se imenuje laserska vaporizacija. Običajno so vnetja materničnega vratu posledica HPV virusa in začetne spremembe se odstranjujejo z lasersko vaporizacijo, večje, globlje pa z lasersko zanko, kjer se odstrani del materničnega vratu. Ob Sporanoxu, kot tudi ob antibiotiku je učinkovitost KT manjša in je potrebna še dodatno uporaba kondoma, običajno nekaj dni, a ne vem natančno koliko. Recimo 1 teden po zadnji tableti, da bo zagotovo.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close