Najdi forum

Glivično vnetje

Pozdravljeni,

stara sem 26 let, jemljem KT Belara in že zadnjih par mesecev se spopadam s prvim glivičnim vnetjem nožnice. Začelo se je z neprijetnim pekočim občutkom med spolnim odnosom in vidnim zatekanjem zunanjega spolovila neposredno po odnosu. Zaradi tega simptoma in nekoliko obilnejšega izcedka kot običajno (ki pa je sicer bil normalnega videza) sem okoli dva meseca nazaj tudi obiskala ginekologinjo, ki mi je rekla, da nožnica izgleda normalno in verjetno ne gre za nič drugega kot občutljivost. Opravljen je bil tudi bris, ki je bil povsem normalen.
Skoraj takoj po pregledu so se mi začeli pojavljati še drugi simptomi: občasna srbečica (večkrat na dan vendar ne konstantna) in mlečno bel in sirast izcedek. Sprva sem poskusila z MultiGynom, s katerim so na kratki rok izginili vsi simptomi, a so se po 2 dneh že vrnili nazaj. Zato sem po nasvetu prijateljice, ki je sama že prebolela glivična vnetja, poskusila še Canesten 1 set (vaginalna kapsula + krema). Omeniti velja, da mi je naslednje jutro po vstavitvi kapsule navkljub temu, da menim, da sem jo vstavim zadosti globoko, iz nožnice vseeno izteklo nekaj tekočine. Vsega skupaj sem se zdravila skorajda dva tedna in čeprav se je stanje za kakšen teden zelo izboljšalo in povrnilo v normalo, so se zatem (oziroma po prvi menstruaciji, ki je nastopila) povrnili vsi simptomi.
Zanima me, kaj predlagate kot naslednji korak. Ali naj poskusim še s kakšnim drugim zdravilom, ki je na voljo brez recepta? Bi mi morda bolj ustrezal Canesten 3?

Vnaprej hvala!

Pozdravljeni,

poskusite zdravljenje z Vidermina vaginaletami, ki so odličen antiseptik in zdravijo lahko tudi glivična vnetja.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close