Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb kondilomi in načini zrdavljena

kondilomi in načini zrdavljena

Spoštovani.
Vprašala bi o obnašanju in načinih zdravljenja kondilomov.

opazila sem koničast izrastek tik ob vhodu v nožnico in sicer je res odvisno od kota svetlobe in od tega kako ržiš kožico ali se vidi al ne. sklepam da je genitalna bradavica – ena. premalo dobro poznam vse te ovinke tam spodaj da težko ocenim ali je to del tkiva ali je res kondilom. da drugi strani tega ni. znaima me sledeče:

1. kak hitro se po navadi (verjetno pri ljudeh različno ampak kako je ponavadi) tak kondilom razvije?
2. kako hitro se razrašča? npr se poveča ali se še kakšen pojavi zraven? ali to ni nujno?
3. če imaš npr. spolne odnose, si potem takem ta virus lahko prenašaš drugam po spolovilu in tudi v nožnico? -glede na smo lokacijo kondiloma se je temu nemogoče izogniti
3. kakšne so možnosti zdravljenja? kremo aldara poznam in pa slišala sem za žganje bradavic…. – kdo to opravlja? gin ali dermatolog ali dermatovenerolog? je to plačljivo?
4. če se npr zraviš s kremo aldara .. potem 2 meseca ne smeš imeti spolnih odnosov? – da se virus ne raznese drugod, ali lahko? v navodilu ne piše da jih ne bi smel imet…
5. če je kremi aldara potekel rok, so lahko še vedno uporabljam? cca 1 mesec preko npr.

verjamem da ste precej zaposleni, vseeno pa vas naprošam za vse te odgovore, ker je v poletnih mesecih skoraj da ne mogoče priti do gin, potrebno pa je ukrepati… ker ne niti ne vem kako hitro se ta zadeva širi…

hvala lepa in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

oprostite za pozen odgovor. Mogoče ste že našli odgovore na svoja vprašanja.
Sveža inf. se hitro širi (t.j. v nekaj mesecih), to pomeni da se v okolici pojavijo še drugi kondilomi, lahko se prenaša s spolnimi odnosi, predvsem pa z britjem (krvjo) v okolico, odstranjujejo se lahko z laserjem, tekočim dušikom in kremo Aldara. Krema je zelo agresivna in jo je potrebno previdno uporabljati, v majhnih količinah (sami boste to zelo težko počeli) – neredko povzroči precejšne opekline v okolici. Kondilome odstranjujejo ginekologi, lahko pa tudi dermatologi. Aldara je imunomodulator in ni preveč varno, če ji je potekel rok. 1 mesec sicer ni toliko in mislim, da toliko rezerve pa le ima.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close