Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Težave z prehrano, spahovanjem, napihnjenostjo, itn.

Težave z prehrano, spahovanjem, napihnjenostjo, itn.

Pozdravljeni!
Zanima me, če mi lahko vsaj malo pomagate svetovat kaj in kako. Situacija je sledeca. Potrjeno imam intoleranco na laktozo, sla sem tudi na pregled za celiakijo ampak cakam izvide. Sedaj, ko ne uzivam mleka in mlecnih izdelkov so tezave malo blazje. A se vedno, po uzivanju glutena, tudi soncnicno olje mi ne naredi vredu, pa se kaj bi se naslo. Zelo me napihne, postanem utrujena, obcasno imam grozne krce v spodnjem delu trebuha, spahuje se mi, v enem mesecu sem izgubila cca. 6kg, izmenjujeta se mi driska in zaprtje, polavljajo se mi bolecine pod lopaticami, itn. Zadnje case (kaksen mesec) se mi pa dogaja sledece: konstantno nekaj jem, a sem skoraj konstantno lacna, kot da nic ne zauzijem. Nenormalno se potim, ratam osvohljena (tresejo se mi roke, izgubim moci, obcasno se mi zavrti). Opravila sem ultrazvok, kjer je bil izrazit meteorizem v crevesju, pankreasa pa zaradi superprojekcije crevesja ni prikazalo (tocno nevem kaj to pomeni). A mi znate karkoli svetovat, pomagat? Hvala in lep pozdrav.

New Report

Close