Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) ponavljajoče bolečine v želodcu

ponavljajoče bolečine v želodcu

Pozdravljeni,

stara sem 50 let in že večkrat sem imela težave z želodcem (s preiskavo ugotovljeno vnetje želodčne sluznice). Nazadnje sem bila na gastroskopiji pred enim letom. Diagnoza je bila: neerozivna GERB. Polip korpusa želodca. Antralni gastritis s kronično erozijo prepilorično. Na podlagi odvzema tkiva pa še: histološke spremembe sugerirajo diagnozo reaktivnega (kemičnega) gastritisa s kroničnimi erozijami; ob eroziji v korpusu želodca so izražene tudi regeneratorne spremembe z nastajanjem hiperplastičnega polipa in globokega cističnega gastritisa. HP 0.

Gastroskopska kontrola čez eno leto.

Kar nekaj mesecev je trajalo, da se mi je stanje umirilo (najprej Acipan, ki ni učinkoval, nato Ranital). Brez bolečin v želodcu in “zgage” je bilo kakšne 4 mesece. Potem pa nekajkrat povsem enako: zvečer najprej zgaga, nato hude bolečine v želodcu, ki so trajale cca en teden do 10 dni. Tako je tudi trenutno.

Zanima me ali je sedaj po enem letu, glede na ugotovljene stanje in na ponavljajoče bolečine smiselna gastroskopska kontrola.

Hvala in lep pozdrav.

New Report

Close