Najdi forum

Pozdravljeni!

PROSIM za pomoč, ker več ne vem kam bi se obrnila s svojimi težavami!! Stara bom 33 let in moje želodčne težave so se začele pri 18.letih, kar nenadoma sem pristala v bolnici zaradi zaprtja in odkrili so mi kronični gastritis. Ob tem, da sem pazila pri prehrani, ki je predvsem domača, jem to, kar mi paše in tudi gibanje je bilo vključeno. Med nosečnostjo nisem imela niti enkrat bolečine v želodcu, čeprav sem se kar zredila. Pred tremi leti sem rodila in ko sem prišla iz bolnišnice sem bila čisto brez apetita, uredilo se je v kratkem, vendar pred leti sem shujšala kar precej (uredila s tabletami pač bolečine) in od tedaj se ne zredim skoraj nič več! No, lansko pomlad pa je bilo grozno!! Konec maja se je začelo z bruhanjem čisto vsega, kar sem pojedla, spila… po parih dneh sem zavračala tudi infuzijo in pristala v bolnici, ko sem začela omedlevati. No, da bom bolj kratka-poslabšanje kroničnega gastritisa, zapiralka bi mi naj ne bi dobro delala in se mi žolč vrača v želodec in požiralnik, test na ciliaklijo je bil negativen. Po strogem postu na infuzijah in nato čez čas rahla hrana, so me odpustili domov brez posebnih navodil. K sebi nisem prišla zelo dolgo, bila sem kot “megla” ali kako se naj izrazim. Bruhala sicer nisem več, a bolečine so se nadaljevale, občasne slabosti tudi. Pred kratkim mi je pa zopet občasno rata slabo, želodec me boli, prav tako me neznosno peče jezik in mi hrana spet ne paše.

Ob tem naj povem, da sem bolj tip, ki se očitno preveč sekira, čeprav se skoraj nimam za kaj!! Končala sem magisterij, delam na zelo nizkem delovnem mestu in tudi kaj drugega ne iščem, ker se mi zdi, da mi glava trenutno tega ne dopušča (no, o situaciji in DM v SLO tudi ne bi); dom imamo porihtan, vse ok, ampak nevem kaj je z mano!! Tako zelo se BOJIM, da me spet “vrže” kot lani… mi kaj svetujete, lepo, lepo prosim!?

No, od tablet pa jemljem za ščitnico (lani v bolnici so mi odkrili rahlo odstopanje ščitn.hormonov, čeprav sem prej že jemala tablete, pa je bilo ok, menjala tabletke in da so bili hormoni ok, je trajalo skoraj 5 mesecev) – Combithyrex Mite 3/4 na teden, 1x dodam Eltroxin 1 tableto, 2 dni pa Combithyrex Mite celo tableto. Za želodec jemljem Nexium 40 mg, po potrebi Rupurut, ki mi dokaj pomaga. Drugih tablet ne jemljem, včasih za glavobol kakšen Lekadol, ampak res občasno.

Moja osebna zdravnica pravi, da naj poskusim s strogo dieto samo z rižem… pa je toliko informacij vsepovsod, da sem čisto zmedena… Za kakršenkoli nasvet bi bila iskreno hvaležna in se lepo zahvaljujem zanj!!

pozdravljeni

omenjeni kronični gastritis ni vzrok za težave ki jih imate. v kolikor še niste opravila kolonoskopije vam svetujem, da omenjeno preiskavo opravite.
sicer pa vam lahko odgovorim brez pregleda le na splošno, kar ste verjetno že slišala: potrebna je dobra hidracija, umirjeno življenje, športna aktivnost.
vsekakor priporočam, da opravite še kolonoskopijo.

lp

____ Jurij Bednarik, dr. med. spec. internist Klinika Pacient Pregled takoj – Klinika Pacient http://klinikapacient.si/Storitve.aspx Pregled takoj in brezplačno – Prva zdravstvena asistenca http://www.pza.si/Pristop-k-PZA.aspx Odgovor in nasvet zdravnika TAKOJ – Doktor 24 http://doktor24.si/?page_id=8

New Report

Close