Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) bolečine pod levim rebrnim lokom

bolečine pod levim rebrnim lokom

Pozdravljeni!

Konec meseca januarja sem bila pri osebni zdravnici zaradi bolečin pod levim rebrnim lokom – tiščanje levo od želodca, pod rebri..ne tako močno, da bi morala jemati protibolečinske tablete – ampak zelo neprijetno (te so bile enkrat že prisotne meseca septembra in takrat me je zdravnica poslala na kirurgijo in od tam na interno – kri je bila bp, naredili so mi samo UZ leve ledvice, vse ok)..To je bilo takrat vse.
Drugič so bile bolečine močnejše, rahlo povišana temperatura (kri, oziroma CRP ok). Imela sem ravno možnost in sem lahko naredila samoplačniški UZ trebuha. Vse je bilo v redu, izpostavili so le: V levem zg. trebušnem kvadrantu je na mestu bolečine bolj hipoehogen nestisljiv segment črevesne vijuge, ki lahko pripada delu kolona, ni možno izključiti, da gre za del želodca. Kaj bi to lahko bilo?
Trenutno še vedno čakam na gastroskopijo in kolonoskopijo.
Bolečine pa se pojavljajo in izginejo..Včasih jih kakšen teden ni, potem so malo močnejše. Naj povem, da sem stara 32 let, aktivna, pazim na prehrano (naj omenim, da v kolikor je hrana malo bolj mastna, če recimo v kakšni restavraciji ni kaj “v redu”, imam takoj prebavne motnje). Za redno prebavo moram jemati tudi alge; drugače se zgodi, da sem kakšen dan zaprta. Zadnjih nekaj dni imam v ustih tudi tak grenak okus.
Mogoče naj omenim še, da imam endometriozo (ugotovili zaradi zdravljenja neplodnosti; bila na lpsc leta 2009; odkritih nekaj manjših žarišč)..Bila sem tudi na ginekološkem pregledu, vendar je ginekologinja rekla, da ne bi “hitela” s ponovno lpsc, ker so bila žarišča prvič majhna. Je možno, da se bi endometrioza razširila na črevesje?
Resnično me zanima, kaj bi lahko bilo v tem predelu, ker mi vse skupaj ni več všeč. Vmes prihajajo tudi dnevi, ko sem popolnoma brez energije, imam slabosti in vrtoglavice. Razmišljam o samoplačniškem CT trebuha ali MR (samo ne vem, če katera od obeh preiskav pokaže kaj bolj natančnega)??

Zahvaljujem se za kakršen koli nasvet in vas lepo pozdravljam.

Jasmina

Pozdravljeni.

Predlagam, da najprej opravite gastroskopijo in kolonoskopijo. Preiskavi bosta potrdili ali izključili dogajanje v prebavnem traktu. Endometrioza se lahko razširi tudi na črevesje, vendar če imate samo nekaj majhnih žarišč je to malo verjetno. Kar se tiče slikovnih preiskav sta CT in MR enakovredni, pri oceni tankega črevesja je MR nekoliko boljša.

LP

____ mag. Manfred Mervic, dr. med., spec. internist, spec. gastroenterolog Klinika Pacient Telefon: 0820 08240 Pregled takoj – Klinika Pacient http://klinikapacient.si/Storitve.aspx Pregled takoj in brezplačno – Prva zdravstvena asistenca http://www.pza.si/Pristop-k-PZA.aspx Odgovor in nasvet zdravnika TAKOJ – Doktor 24 http://doktor24.si/?page_id=8 *Ta odgovor je bil podan brez dejanskega pregleda in ga ni mogoče razumeti kot pravi zdravniški nasvet, prej kot nezavezujoče mnenje. Za korektno oskrbo se je treba osebno zglasiti pri ustrezno usposobljenem zdravniku.

New Report

Close