Najdi forum

je možno?

spoštovani!
poskušala bom biti čim krajša, pa da povem čim več podatkov. prosim namreč za nasvet in mnenje! ker imam že dlje časa nevzdržno srbeč zadnjik, sploh ponoči, ko sem se dobesedno zbudila od praskanja, sem postala previdnejša in po dolgem opazovanju opazila majhne bele migajoče nitke. na blatu sem našla nekakšne ostanke (predvidevam da jajčeca velikosti3-4mm svetlejše barve). tako sem dobila včeraj pri dr vermox (zdravi se partner brez simptomov in pa otrok z bolečim trebuhom, podočnjaki in neješčostjo). navodila za naju z partnerjem 3 dni po dve tbt (1x zjutraj in 1x zvečer). oprala sem seveda posteljino, razkužila kljuke, wc ipd.
in sedaj razmišljam in seveda povezujem…zadnje čase sem hudo utrujena, najverjetneje posledica parazitov. kar pa me skrbi, da sem mogoče poleg podančiami okužena z askarido. zakaj? naj povem…konec leta 2009 sem imela težave s srbenjem zadnjice, v glavnem nočno srbenje…potem pa v začetki 2010 shujšala 10 kg (v času 4mesecev nehote). bila na gastroskopiji blato na testiranje na parazite nisem oddala, niti nisem omenila da me srbi zadnjik. potem se vmes malo umiri, vzroka hujšanja niso ugotovili. začele pa so se težave z bronhitisi oz kašljem…veliko sem zbolevala za anginami ter kašljala. teža se je umirila in je bilo ok. vmes srbenje zadnjika, vendar spet nisem pomislila na gliste. in se začnejo težave 2014 (utrujenost,smrdeć zadah oz jezik zjutraj, občasno napadi kašlja, srbež, spet izguba teže kljub temu da sem jedla normalno. znova gastroskopija, vse ok. opravljen tudi uz trebuha, ker sem bila mesec napihnjena kot balon in imela slab tek. zadnji mesec v tem letu sploh ob menstruaciji pa sem bila zelo omotična. slabo počutje…naj omenim tudi da sem imela velikokrat tudi mrzličenje in tt okrog 36ali pa tt 37.2. ok to ni tt ampak, mogoče je povezanoi. sedaj me skrbi, da sem mogoče ves ta as ne samo okužena z podančicami, pač pa tudi z dolgimi askaridami. berem, da je možno da jih vermox ne uniči. kaj me zanima ali je možno da sem okužena z obojnim? vidnimi migajočimi podančicami in pa (glede na blato z ogromno nekih ostankov svetlejše barve od blata) tudi z ta dolgim črvom?
seveda me razumite, da sem bila pri zdravnikih ravno zaradi težav (izguba teže, kašelj, utrujenost, vendar srbenje nisem omenila nikoli). sem pa imela tudi parkrat rahlo povišane eozofilce, zato so kašelj povezovali z alergijo, ki pa ni izginil kljub zdravilom za zadravljenje alergije. mogoče še podatek pred enim letom sem imela moćno srbenje po celem telesu in je trajalo 1mesec občutek je bil kot neki mravljinčki . ..ter ali je možno kako pogledat če imam kje v telesu naseljenega tega velikega parazita? seveda me skrbi ker vse skupaj traja in vse bolj povezuje,. poleg pa imam doma otroka in ne želim da dobi karkoli:( hvala za odgovor, lp

Pozdravljeni.

Najbolj zanesljiva preiskava za dokaz parazitov v črevesju je pregled blata in dokaz jajčec. Lahko se okužena z več vrstami parazitov, vendar menim, da je verjetnots majhna. Zdravilo Vermox ima širok spekter in se uporablja za zdravljenje več vrst glist. Predlagam, da po končanem zdravljenju vsi v družini oddate blato za pregled parazitov.

LP

____ mag. Manfred Mervic, dr. med., spec. internist, spec. gastroenterolog Klinika Pacient Telefon: 0820 08240 Pregled takoj – Klinika Pacient http://klinikapacient.si/Storitve.aspx Pregled takoj in brezplačno – Prva zdravstvena asistenca http://www.pza.si/Pristop-k-PZA.aspx Odgovor in nasvet zdravnika TAKOJ – Doktor 24 http://doktor24.si/?page_id=8 *Ta odgovor je bil podan brez dejanskega pregleda in ga ni mogoče razumeti kot pravi zdravniški nasvet, prej kot nezavezujoče mnenje. Za korektno oskrbo se je treba osebno zglasiti pri ustrezno usposobljenem zdravniku.

New Report

Close