Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Pridobivanje telesne teže z dopolnili.

Pridobivanje telesne teže z dopolnili.

Stvar je taka, star sem 18 let in imam 68kg, velik sem 190cm. Telesna teža se mi ni spremenila že več let, čeprav jem kot zmešan(res da zdaj med počitnicami zajterka ne jem). Zato sem razmišljal da bi poleg moje prehrane jedel še tako imenovane “Weight gainer”. Poled tega bi tudi rahlo športal, uteži, druge vaje… Ali ta Weight gainer pomaga ali je to samo nategavščina? Je komu že pomagal, komu ni?
Sem bil pa tudi pri zdravniku kje so mi slikali trebuh in druge stvari okoli, in mi vzeli kri na pregled, našli niso ničesar čudnega.
weight gainer o katerem razmišlam- Mammoth 2500[/url]

LP

weight gainerji so zelo kalorični obroki, posledično pridobivaš na teži. Če pridno telovadiš dobiš na mišicah, če ne pa kje drugje.

Pozdravljen,

najprej je potrebno dobro sestavit osnovno prehrano in potem iskat dodatke. 5-6 obrokov, ustrezno razmerje med beljakovinami, ogl. hidrati, mascobami + vitamini in minerali…ustrezni obroki pred in po treningu. Ob tem moras pravilno vadit anaerobno – da stimuliras misicno rast (z utezmi oz lastnim telesom). Ce zelis pridobit na misicni masi oz tezi, se izogibaj aerobni aktivnosti.

Srecno

nova
Uredništvo priporoča

Eni se ne boste nikoli naučili kaj pomeni aerobno in anaerobno.
Fama, da je tek,kolesarjenje,,,,,,aerobno je enako narobe kot to, da je delo z utežmi anaerobno.

Tako tek in kolesarjenje so lahko aerobni ali anaerobni, odvisno od tipa treninga. Večina intervalnih treningov, ki jih izvajajo tekači ali kolesarji so anaerobnega tipa.
Za delo z utežmi velja enako. Anaerobno je samo takrat ko delamo malo ponovitev z veliko težo. V ostalih primerih je vadba z utežmi večinoma aerobnega tipa.

kolesar1,

post je namenjen prehranskim dopolnilom, res pa je, da se lahko okoli tega ogromno napise, predvsem je potrebno poznat cilje in stanje vadecega…

…ce zelis stimulirat misicno rast in spodbudit anabolne hormone – moras vadit anaerobno. V fazi izgrajevanja misicne mase pa se je potrebno izogibat aerobnim aktivnostim ker povisana vrednost katabolnih hormonov (npr.: kortizol) deluje ravno nasprotno – spodbuja razgradnjo tkiva in tako dosežeš kontra efekt. Pri cloveku, ki ima 190cm in 68 kg in si zeli pridobiti na teži, dolgotrajna-nizko intenzivna aktivnost ni priporocljiva – vsaj v zacetku.

V bistvu pa se besedi aerobno in anaerobno nanasata na porabo O2 med vadbo.

uff preveč strokovnih izrazov se da bolj po domače razložiti?

Koliko mora po tvoje trajati vadba nizke intenzivnosti, da ji lahko rečemo, da je to aerobna aktivnost?
Koliko dolgo mora trajati aerobna vadna,da sproži katabolne procese?
Ali se katabolni procesi pri aerobni vadbi sprožajo tudi takrat ko ima telo poleg maščob, ki jih ima itak vedno dovolj, tudi dovolj OH(glikogena) in beljakovin?.

Ko si pravilno odgovoriš na ta vprašanja hitro spoznaš, da tudi v fazi pridobivanja mišične mase ni nujno, da ima aerobna vadba kaj posebej vpliva na upočanitev pridobivanja mišične mase, če je njeno trajanje v razumnih mejah in če se pravilno prehranjuješ pred, med in po vadbi.
Res je, da v primerih ko aerobna aktivnost traja nekaj ur brez vmesnega uživanja OH in deloma tudi B, začne telo kot energijo porabljati tudi dodatne zaloge beljakovin oziroma razkrajati lastne beljakovine.. Ne verjamem pa, da bilo kdo od “navadnih” rekreativcev” izvaja tako dolgotrajne aerobne treninge.

To kar ljudje v fitnesih imenujejo aerobna vadba je največkrat smešno. Sedijo na kolesu 20-30 min, gonijo kot “stare babe” in porabijo v najboljšem primeru okoli 200-350 kcal(odvisno od teže) v glavnem iz maščob in OH. To ni za eno moje slabo ogrevanje, pa se kljub temu bojijo katabolizma, zaradi napačne razlage o učinkih aerobne vadbe.

Prav zaradi tega sem se vtaknil v izraz aerobna/anaerobna vadba.. Saj je tudi delo z majhnimi težami in velikim številom ponovitev bolj aerobna kot anaerobna vadba.

Samo od dopolnil k prehrani se ne boš zredil, posebej ne pridobil na mišični masi. Dopolnila so samo pripomoček, ki nam pomagajo ko že imamo urejeno prehrano in pravilen načrt treningov, ki se ga tudi držimo. To da bi samo malo “športal” ni slabo, je boljše kot nič. Ni pa dovolj za opazen dvig mišične mase. Na srečo se mišic ne da kupit, moramo jih “prigarati”.

Kolesar1,

si pa kr obcutljiv glede izrazoslovja….verjamem, da imas visok An-prag in si sijajno pripravljen kolesar…;)

V tem postu poizkusam delno odgovorit cloveku, kako pridobit na tezi, zato mu svetujem, da se vsaj v zecetnem obdobju ne loteva nobenih aktivnosti, ki pospesujejo metabolizem…

Glede tvojega prejsnjega odgovora glede aerobno/anaerobno pa se nebi poglabljal, ker so stvari odvisne od veliko dejavnikov (stopnje treniranosti, spol,….), tako da nadaljnih postov ne komentiram, upam, da je trottl kaj pametnega odnesel…

Trotti, pošlji mi zasebno sporočilo ali piši na [email protected],da te napotim v pravi center, kjer ti bodo športniki, ki so imeli enake ali podobne težave, znali svetovati.

Če si že našel ustrezno rešitev, pa veliko uspeha!!

Jaz se popolnoma strinjal z Kolesarjem. Veliko preveč se v ospredje dajejo dopolnila. Za mišično maso je potrebno po domače ‘kri scat’.
Ne morem pa se znebit občutka, da mi hoče Ellen7, nekaj prodat.
V vsakem primeru je nasvet zate, da si potrpežljiv in treniraš…

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

tudi sam imam podobne težave…prebral forum in po tem lahko sklepamo,da če nisi “”športnik” nemoreš dobit teže “idealne”..

pol postov pa kaže na prodajo…diretkno in indirektno…

kaki bol konkretni predlogi razn kvazi športnikov k so nafilani s proteini?

New Report

Close