Najdi forum

trebušnjaki – resnica

Slišala sem veliko različnih mnenj, sedaj pa ne vem, ali trebušnjaki (300 na dan) kaj pomagajo ali pa sploh nič. Eni pravijo, da ni rezultatov, eni pa, da se je po 3 mesecih že videla razlika. Sedaj pa ne vem, da sem ne bom brez veze mučila vprašam vas.

Hvala

Pomaga pri čem? Sigurno se mišice okrepijo in je trebušček lepši, če pa imaš gor par cm sala, ga pa sigurno ne izgubiš.

Odvisno kaj hočeš naredit.

Če se hočeš znebit špeha, potem ti 7000 trebušnjakov na dan ne bo nič pomagalo. Pridobila boš sicer mišično maso in trebušne mišice ampak čez bo še vedno špeh.

Če pa imaš trebuh brez špeha in bi ga rada le izoblikovala potem seveda so učinkoviti. Čeprav menim, če jih pravilno delaš, potem jih 300 niti približno ne moreš naredit vsak dan.

nova
Uredništvo priporoča

Na trebuhu nimam špeha (skoraj nič), ampak bi si rada trebuh malo utrdila do morja. Kako se pa znebim tiste malenkosti? Delam pravilne trebušnjake, s tem da porazdeljene čez dan. Trikrat naa dan po sto.

Pol bi to moralo zadostovati. Za (oziroma proti 🙂 špehcu pa zelo pomaga tek.

Tečt, tečt ali hitra hoja v hrib in čisto dovol bo 50 pravilnih trebušnjakov na dan pa kakšna limfna drenaža pa boš superca.

Koliko pa stane ta limfna drenaža? Za noge in trebuh, trije obiski recimo.

V Kranju 14 € za približno 2o minut. Kolikokrat pa boš šla pa boš sama videla. Pokliči v studio Ma kranj.

Trebušnjake moraš prav delat. Meni pilates trebušnjaki, s pravilnim dihanjem pomagajo.

Odvisno tudi od tega, kakšen trebuh imaš (vsaj po mojih izkušnjah). Meni se na trebuhu hitro pozna, če delam trebušnjake (dobim en tak zametek ploščic), za roke npr. se pa lahko na trepalnice zraven postavljam, pa nikoli ne zgledajo mišičaste.

Moja osebna izkušnja.
Na žalost nič zazveseljujoča, oziroma kakor za koga.

Trebušnjaki definitivno “delujejo”, caka je pa v tem, da se rezultati
poznajo šele čez lep čas. Jaz sem jih delala 2 leti, no in po skoraj
enem letu, ko sem nad zadevo že obupala, sem dobila lep trebuh.
Še bolj žalostno je pa to, da rezultati izginejo skoraj takoj, ko nehaš.

Tako, da…za tiste, ki se maja spomnijo, da bi bile rade julija lepe na
morju…to ni.
Žal.

Jaz nimam nič maščobe oziroma zelo malo na ttebuhu in naredim 700 trebušnjakov dnevno. Vlasih manj včasih več, sem tip pri katerem so mišice hitro vidne zato je bil rezulatat hiter dober.

700 na dan? Odlično, mogoče celo malo preveč….kaj pa prehrana in ostali športi?

Jaz sem pred leti delala 300 trebušnjakov dnevno in tekla, se je po parih mescih lepo poznalo…zdej ne delam tega in sem dobila trebušček nazaj. Tko da če želiš imeti raven trebuh je potrebno zdravo jesti, se veliko gibati in delati trebušnjake.

Fajn migaj ko je mož na tebi,to pomaga!

A to iz lastnih izkušenj? Vedno fajn migaš, ko je mož na tebi,pa si se znebil trebuha?

Jaz sem moški in migam na ženi,tudi ona fajn miga pa nimama nič špeha1

no jaz tudi delam trebušnjake,začel sem letos 1.8.2008 tedaj sem že prvi teden delal 50, nasljedni 100,( za ugrevaje ) nato pa vsak naslednji teden + 100. no sedaj jih delam na dan že 1200, pa verjemite, res če imate kot jaz na trebuhu malo špeha potem je videti bolj malo ( meni se jih vidi no ) s tem pa sem si pridobil kondicijo in jih sedal lahko v šoli v 1. minuti naredim 100.tako da če imate tudi vi špeh verjetno bo treba tudi kakšno dieto vključit ( ne priporočam vsaj mene ko sem šel na dieto so me začele zelo boleti mišice, zato sem jo opustil) hvala!

Janez17, 1200 jih narediš dnevno? Koliko časa jih delaš? A se ti že poznajo radiatorčki? Kam pa noge zatakneš, ko delaš trebušnjake doma?

Vsi, ki delate več kot 50 – max 100 trebušnjakov na dan delate popolnoma narobe.
Najprej si zastavite vprašanje kaj želite doseči s 1200/dan ?
Če želite večje trebušne mišice, potem morate delati MALO ponoviten/dan. To pomeni, da potrebujete DODATNO obtežitev, ker je teža telesa premajhna, da bi stimulirala nadaljnjo rast mišic. Če delate “neskončno” število ponovitev, trenirate vzdržljivost mišic in v nobenem primeru velikost mišic. Vzdržljive mišice niso “velike” mišice, saj za en dvig, ki predstavlja majhno obremenitev tudi ne morajo biti.
Od vaj za trebušne mišice pa se itak ne more shujšati v trebuh.

Ko nekaj delate, najprej razmislite, če je to kaj delate v skladu s vašimi cilji, ki jih želite doseči.

A poznate kakšnega fitniserja, ki za rast mišic dela 1200 ponovitev/dan za eno mišično skupino? Če ga poznate mu lahko na glas povejte, da je velika neznalica. To povejte najprej sebi.

Želim imeti trd trebuh, brez maščobe…kaj je potrebno delati, koliko trebušnjakov dnevno in kako prehrano uvesti v dnevni sistem? Ko praviš, da se od vaj za trebušne mišice ne da shujšati v trebuh?

New Report

Close