Najdi forum

kako se znebiti trebuha

Ima kdo učinkovito metodo, kako se znebiti trebuha, šlaufov po domače?? Nisem debela, redno hodim peš v službo, z otroci smo veliko zunaj, kolesarimo, rolamo…..vendar trebuh ostaja. Za kakšen fitnes mi ostane premalo časa, zato bi res rada kakšno učinkovito metodo, ki jo lahko izvajam doma ali ob prostem času z otroci. Hvala

Liposukcija. Sicer pa samo manj papanja in veliko miganja. Žal.

Šlaufkov se boš znebila, če boš delala vaje, kjer se boš pošteno spotila (kolesarjenje, tek…), ker mišice so pod šlaufki.
Istočasno pa delaj vaje za trebušne mišice, ena taka zelo učinkovita je:
ležeš na hrbet, noge dvigneš in jih prekrižaš v gležnjih, dlani položiš za glavo eno na drugo, ne prekrižat in potem dviguješ zgornji del trupa. Vajo ponoviš 3×15, vmes 1minuta pavze.
Ko se bo špehec stopil, bodo mišice lepo vidne…

nova
Uredništvo priporoča

Sama veliko delam trebušnjake, 3 x tedensko treniram karate, pa še kaj bi se našlo in mi še ni uspelo odstraniti oblog na trebuhu.
Ko sem imela 10 kg manj in po vseh ITM-jih sem bila podhranjena (sedaj sem v zlati sredini normalne prehranjenosti), so bile obloge ravno tako prisotne – sicer ne v taki meri kot sedaj, ampak so bile.
Po mojih izkušnjah te reši drastično hujšanje (ni priporočljivo) ali liposukcija.

Seveda obstaja učinkovit način. Kot prvo je to zdrava prehrana. Ni treba stradati, le skrbno izbiraj kaj poješ.
Druga stvar je tek (v kombinaciji z zdravo prehrano seveda). Vsaj 3x na teden vsaj 40 minut neprekinjeno.
Tretja stvar pa so trebušnjaki. Seveda spet v kombinaciji s tekom in zdravo prehrano. Vsak dan. Najbolje zjutraj ali zjutraj in zvečer. Ampak delati na pravi način.

To troje skupaj redno. To je pomojem edini način da bo trebuh postal manjši in lepši. Seveda ne od danes na jutri. Bo kar treba delat na tem.

Eh večna borba… :)))
Enim se nabira na trebuhu, drugim na riti…. jaz se recimo trebuha znebim hitro…. na riti pa ostaja… :))))

To je pa že kar preveč. Se pravi, da sploh nimam šans. Grem kar večerjat.

seveda se da. VEndar je pri vakomur problem nekaj drugega. Takole z izkušnjami nekoga drugega ne bo šlo. NAjbolje bo da vprašaš profesionalce.

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

Jah, tale trebuh je kr odvratna stvar. Jaz sem zelo suha imam pa tud eno težavo – trebuh,čeprav imam izrazite trebušne mišice odzoraj, spodi pa napihjen trebušček. Zato redno hodiv v fitnes ter se ukvarjam s športom,uporabljam kremce (za maščobo,pomoč pri hujšanju), vendar če imaš tako sestavo to ne pomaga….Je pa veliko pri vztrajanju, prehrani ter športanju.

ma kdo učinkovito metodo, kako se znebiti trebuha, šlaufov po domače?? Nisem debela, redno hodim peš v službo, z otroci smo veliko zunaj, kolesarimo, rolamo…..vendar trebuh ostaja. Za kakšen fitnes mi ostane premalo časa, zato bi res rada kakšno učinkovito metodo, ki jo lahko izvajam doma ali ob prostem času z otroci. Hvala

Heh. Zračunaj si BMR (bazalni metabolizem -> google, ti vrže ven kalkulator)
Pa pazi da ne greš čez to mejo s kalorijami. Tehtaj hrano.

Jej 5x na dan, na vsake 2-3 ure, več manjših obrokov. Ne pisat da to ne gre, če nimaš časa vzami magari 45g mandljev (250kcal, + v Metroju so poceni).

Nehaj jest OH zvečer, pa jej kompleksne OH(čim manj kruha, mleka(laktoza!) in čim večkrat riž, ovseni kosmiči, keksi brez sladkorja…) Pa čim več beljakovin dnevno (meso, jajca, ribe…)

Za začetek si omisli ročne uteži, pa izvajaj z njimi vaje za celo telo.
Vaje za celo telo najdeš tukaj: http://www.exrx.com
Če otroci niso premladi, jih lahko vključiš. To delaj 3x na teden, na nezaporedne dni.

winsor pilates si dol potegnte pa bote shujsal u rit u noge in trebuh!!!!!!!!!!!

Eno so maščobne obloge na trebuhu, drugo pa je napihnjenost.
Tistim, ki jim tudi po redni športni aktivnosti, ki mora obsegati kardio-vadbe (npr. tek) in vaje za moč (kjer se oblikujejo mišice:skleci, trebušnjaki, itd.) ter ob pravilni prehrani (uravnotežena: zdrave nenasičene maščobe, veliko zelenjave, sadja, riža in zdravih nepredelanih beljakovin) ne uspe znebiti se ˝trebuha˝. Svetujem, da vsaj za en teden poskusijo z ločevalno dieto: izločijo alkohol, sladkarije, bel kruh. Morda imate prekomerno razžirjeno ˝candido albicans˝bakterijo, ki je pristona pri vseh pri nekaterih pa se prekomerno namnoži zaradi stresa, nepravilne prehrane (preveč sladkorja in alkohol). Jejte probiotične jogurte, prekuhano zelenjavo, riž, sirotko in domač jabolčni kompot s cimetom. To bo po enem tednu zmanjšalo ali pa izničilo napetost v trebuhu. Ne pozabit na globoko dihanje in vsaj krajše sprehode. Za zaprtje priporočam 2 deci donata Mg na tešče.

Oh ta večni trebuh.Jaz lahko rečem,da gibam vsak dan,najmanj po dve uri:fitnes,hoja v hribe,tek,kolo.shujšal sem vsepovsod samo v trebuh,je pa zelo težko.Res pa je,da sem po vsej tej rekreaciji zelo lačen.Poskušam več ali manj se pravilno prehranjavati,ampak trebušček še kar vstraja.Star sem 50 let in v teh letih tudi presnova ne deluje več kot bi morala.MISLIM,DA JE NAJVAŽNEJŠE DA JE ČLOVEK ZDRAV,pa tudi če ima malo trebuščka!!

mislim da lahko vključiš tudi moža

kr nekaj naredi 🙂

prosim pomagaj mi sem suha, v trebuh pa bl kone debela. kaj naj jem? kaj naj počnem-šport-telovadba?????????????

hvala če mi boš pomagal. 🙂

Česarkoli se boš lotila, moraš vedeti, da bo šlo počasi. Zato ti predlagam, da se lotiš neke športne aktivnosti, ki te veseli. Tako se boš tiste maščobe znebila najhitreje in z najmanj slabe volje.
Jaz se tale trenutek ravno pripravljam na rekreacijo – hokej. Nikoli nisem igral hokeja, niti ga neznam, igra izgleda zelo smešno, ura ob kateri je rekreacija je nemogoča (domov pridem ob polnoči), imam slabo opremo, igra izgleda res bedno itd… AMPAK! igranje hokeja mi je v takšno veselje, da brez težav v eni uri porabim 1300 kcal!! (včasih imam na sebi polar uro) in nato komaj čakam kdaj bo naslednji četrtek.

Mogoče tebe veseli, ples, aerobika, keglanje, kolo ali pa vadba na WII… Poišči nekaj svojega in to delaj z veseljem. Nikoli ni dveh popolnoma enakih zgodb.

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

jaz imam tudi tak problem.. in nwm kako rešiti..velika sem 152,stara sem 11 let,pa 43 kg imam, se vam zdi preveč?

preveč ni je pa na zgornji polovici. Idealna teža za tvojo višino in leta je med 34 in 44 kg

Pozdravljeni!
Sem tudi ena izmed tistih,ki imajo težave s trebuhom. Jaz ga nima veliko,ampak me vseeno moti:( zato sem se odločila,da ga do poletja oz.do takrat ko bom šla na morje,odpravim. Odločila sem se da bom vsaki drugi dan tekla po pol ure, v dnevih ko pa ne bi tekla, pa bi delala pilates vaje. Prehrano mam že porihtano,samo k rekreciji se moram spraviti 🙂 Mislite,da bom do konca julija,že imela kaj bolj raven trebuh,če bom dosledna pri izvajanju teka in pilatesa?
Moj namen ni imeti neki izrazitih mišic,ampak le raven trebuh.
Hvala za vaše odgovore
LP

New Report

Close