Najdi forum

Nisem debel, imam pa precej maščobe okoli trebuha in prsi. Nikoli se nisem pretirano s športom ukvarjal, sedaj pa se že kakšen mesec ukvarjam z aerobno vajo ter pazim na prehrano. Zanimati sem se začel glede t.i. fat burnerjev. Ker bi rad pokuril maščobo na prej omenjenih predelih kar se da hitro, se mi zdi to še najboljša pot. Slišal sem, da po užitem odmerku in sledeči telovadbi telo topi maščobo 2x bolj. Ne vem pa, koliko je dovolj velik odmerek, kolikokrat tedensko je to dobro spiti, kakšni so stranski učinki, katere vrste fat burnerjev obstajajo itd.
Če ima kdo kakšne izkušnje s tem, mi naj prosim svetuje.
Hvala

moj brat se ukvarja s fitnesom in mi je enkrat priporociu l-creatin za kurjenje mascobe… pa tudi ze tko se slisala ful dobrih izkusenj…
zdaj pa ne vem ce je to to kar ti potrebujes 🙂

lp

jaz potrebujem nekaj, kar mi bo pomagalo in garantiralo, da bom z aerobno vajo in pazljivo izbrano prehrano izgubil odvečno maščobo na predelu trebuha in prsi.
Vprašaj brata, če je l-creatin pravi za to in kako dolgo moram uporabljati to, da bodo rezultati opazni.

nova
Uredništvo priporoča

prvo da se popravim mislila sem na L-CARNITIN (se opravicujem za napacno posredovano informacijo sam vedno mesam ta dva prtoizvoda od creatina se ti misice napihujejo l-carnitin ti pa pomaga pri “hujsanju”)
http://www.proteini.si—> tu si lahko sam kaj preberes

hvala za odgovor. Kako je s tem L-CARNITInom? Je treba neprenehno jemati vsak dan,dokler ne porabim vse, ali vzamem pač pred večjim razgibavanjem?
glede na to, da drži 2 do 3 ure v telesu, bi se torej splačalo vzeti samo takrat, ko bom tudi aktiven toliko ur, mar ne?

L-carnitine in podobni izdelki so samo točka na i, ko izrabiš vse druge možnosti. Ne pričakovati rešitev v tabletkah. Maščoba se ne topi 2x bolj.Takšna izjava spada med vice tedna.

Pri aerobni vadbi zmerne intenzitete porabimo okoli 500-600 kcal/h odvisno od naše teže. Energija se pri zmerni obremenitvi porablja približno v razrmerju 50% iz maščobe in 50% iz OH. Z uporabo “dodatkov” se ta % malo izboljša.
Matematika pove, da je 50% od 500-600 => 250-300 kcal. Če upoštevamo, da ima 1 g maščobe 9kcal potem smo porabili okoli 27-33g maščobe na uro vadbe, . Iz tega sledi, da je potrebno, kar veliko ur vadbe, da se izgubi 1 kg maščobe.
Pri tem ne pozabiti, da se maščoba ne porablja samo tam kje ti hočeš. Maščoba se porablja skoraj enakomerno po celegm telesu.

Ti govoriš o “razgibavanju” to ni nič. Če hočeš kaj pametnega narediti kombiniraj dolge 1-2 urne aerobne treninge s treningi z utežmi. Edino zadostna količina treninga in pametna prehrana je zagotovilo, da boš spremenil način življenja s katerim si ustvaril odvečne kilograme/maščobo.

ne vem,kje sam govoril o “razgibavanju” ? ravno to prakticiram, 1 urno aerobno vajo ki jo kombiniram z utežmi. Jaz ne mislim, da bom s takimi stvarmi nadomestil pravilno prehrano ali telovadbo, nikakor, samo pohitril bi rad vse skupaj.

“s takimi stvarmi” sem mislil razne fat burnerje

Če že razmišljaš o fat burnerjih, potem glej da vsebujejo med drugim tudi ekstrakt efedre in cofeina, vse drugo je metanje denarja. Seveda brez pravilne prehrane i telesne aktivnosti, ne bo nič……

tudi sama razmisljam o nabavi enega od izdelkov “fat burnerjev” in sicer sem pregledovala neke forume kjer ful hvalijo THERMO DRINE ki vsebuje tudi l-carnitin in cofein pa ne vem kaj se vse…
a ma kdo kake izkusnje z tem proizvodom???

lp

Zakaj pa bi rad vse pohitril? ”Mascevje” se ti tudi ni nabralo v 5 dneh tako, da upam, da ne pricakujes, da bos imel izklesano telo do poletja. Ce si do sedaj bil zadovoljen s tem kar imas potem ne vidim problema, da se nekaj mesecev vztrajas ”brez kemije”.
Problem je namrec v tem, da je res kar pravi kolesar
”L-carnitine in podobni izdelki so samo točka na i” in se zna zgoditi, da bos zgubil kar nekaj volje, ko bos uvidel, da stvar ne deluje v skladu s tvojimi pricakovanji. Za ta denar raje punci, kupi en sopek in jo pelji v kino ali pa si kupi novo sportno oblacilo ali podari nekomu, ki ga res potrebuje ali pa celo raje vrzi proc!

Pa srecno!

jaooo… res ne vem zakaj ce eden ze pove eno potem se drugi ponovi isto… lej ce pac nekdo ni naklonjen k temu ok – vsak ve zase, in vsak ima svoje mnenje… nas pac zanimajo tisti ki so to ze probali zato nas zanima kaj nam oni lahko svetujejo…
res mi ni potrebno da mi pet oseb pove eno in isto da pac to ne gre hitro, da moras lep cas uztrajat, da so ti izdelki metanje denarja.. to sem ze 500 krat cula in prebrala zdaj me pa zanima mnenje tistih ki se ukvarjajo s tem o cemer tece teme…

lep pozdrav vsem skupaj pa hvala za vase ze podane komentarje pa se prihodnje 🙂

Zoojaa, moja izkusnja je pac taka, da ce nimas ze urejene teze ti bo to zeloooooooooo malo koristilo. 🙂 Naslednjic, ko ti post ne bo vsec ga kar preskoci.

Pa se cela izkusnja samo zate.
Obe s punco sva poskusili. Jaz bolj zaradi tega, da bi njej delala druzbo. Sama niti celulita nimam, punca pa je malo bolj spehnata ampak nikakor debela. Sama tudi delam vec 100km tedensko na kolesu (ok v tem trenutku ne- noga hin) 🙁 punca je v tistem casu ze kar dosti prevozila.
Po koncani kuri, ki je trajala kar nekaj casa so na meni rezultati bili res opazni. Ze tako ali tako imam cez poletje misice zelo ocitno takrat pa so bile se bolj. Barbi pa je bila nad rezultatom razocarana. Nato je vztrajala brez tega in po enem letu je navdusena nad svojim telesom ampak je res trajalo eno leto.

Zal je tako, da ce nekaj das na forum potem pridejo tudi taksni odgovori, ki ti niso vsec. In zagotovo bos slisala se vsaj 500-krat, da so taksni izdelki metanje denarja, ker je to res. 🙂 To je ista fora kot s hitrimi dieatmi. Vsem je jasno, da so te diete zelo skodljive in ne samo to v bistvu so tudi ne prakticne, ker pride jo-jo, a glej vsako leto pred poletjem pride nova (stara!) dieta, ki obljublja rezultat in ljudje, ki so najmanj biljonkrat slisali, da ne bo efekta s tem vseeno poskusijo, ker mogoce bo pa letos slo!

mah sej vse to stekam… sam pac povedala sem kar si misilim ker se mi zdi bedno da eden pove eno potem jih pa deset se ponovi eno in isto…
sicer pa nisem pristas diet… sama sem si porihtala prehrano lepo na zdrav nacin 🙂 pa tudi veliko prevozim zdaj sem zacela se s tekom sam pac tko zaniamlo me je kako kaj delujejo ti proizvodi k se ne spoznam na te zadeve…

lp

A pa ni ravno fora tega, ko sprasujes za mnenje seveda, da se cim vec ljudi oglasi?

Absolutno se splača vzeti fat burnerje, tukaj ni dvoma. Zakaj bi se vozili po autocesti 60 na uro, ce je dovoljeno 130.Nima smisla. Omenil sem ze prej, da je ogromno izdelkov na trgu, poglejte si sami. Moje izkusnje so pozitivne z fat burnerji, ki vsebujejo med drugimi tudi efedrin in cofein, ob redni vadbi in dieti so rezultati fantastični.

@durain a lahko poves tocno katere izdelke si ti koristiu 🙂

Strupene. Efedrin + kofein = STRUP.

Kolesar, milioni ljudi hujsajo z fatburnerji, ki vsebujejo efedrin in cofein, pa noben ni umrl ( ce ze trdis da je strup ). Ali pa ti osebno poznes koga , ki je ?
Ogromno firm dela taksne fatburnerje, da ne delam reklame tuki.

A se mora prav umreti, da bi se reklo, da določeni izdelki niso priporočljivi samo za to, da se malo hitreje shujša?
Vse se dela za dosego cilja brez truda. Koliko to stane naše zdravlje, proizvajalcu in nažalost “uživalcu” je nepomembno. Saj obstajajo druga zdravila, ki bodo to popravila. In tako se vrtimo v zamki. Proizvajalci čudežnih zdravil pa si manejo roke.

Najboljši fatburner je redna vadba s katero naučimo naše telo, da porablja večji delež energije iz maščob. Ko to dosežemo potem lahko rečemo, da se peljemo po AVTOCESTI. Tisti, ki misli, da bo nekaj rešil s pomočjo kemije se pelje po stranski cesti s hitrostjo avtoceste. Na žalost/srečo se ta stranska cesta zelo hitro konča kot slepa cesta in se moramo peljati nazaj v rikverc na tisto točko kjer smo že bili.

New Report

Close